Időutazás

Magyar Delorean Klub fóruma
Avatar
kinderdmc
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2008.09.04. 22:04
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Időutazás

HozzászólásSzerző: kinderdmc » 2009.01.17. 22:05

http://freemail.hu/oriaslevel/download.php?id=e563b5ee4f3e7545af1b909f0089282d

Ezt a müsort sikerült rögzitenem,csak még nem volt időm bedigitalizálni,de hamarosan megteszem és feltőltőm.
KiNDER DMC

Avatar
mentos
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 867
Csatlakozott: 2008.09.06. 01:04
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Időutazás

HozzászólásSzerző: mentos » 2009.01.17. 22:47

http://freemail.hu/oriaslevel/download.php?id=e563b5ee4f3e7545af1b909f0089282d

Ezt a müsort sikerült rögzitenem,csak még nem volt időm bedigitalizálni,de hamarosan megteszem és feltőltőm.

Tudom! :)

Ez csak egy kis promó volt ,valamint az üzenet h "most következik..."
Csak kicsit sokáig tartott mert 2x kellett feltöltenem, első körben valamit hülyült a freemail...

Szóval a lényeg h ne fáradj a digitalizálással, sikerült olyan időpontot találni mikor nem ütközött a Dakarral, úgyhogy felvettem :)
Azért mondtam már anno is hogy ha sikerül felvennem akkor nem kell vacakolnod, azért nekem TVkártyával egyszerűbb, elvégre neked így 2x kell felvenned. 1x videóra 1x meg gépre...

Innen letölthető 24.-éig:
http://freemail.hu/oriaslevel/download. ... 24ad17df7e

Egyébként fura műsor volt bennem vegyes érzéseket keltett...

jah és ha vkit zavar akkor a letöltött fájlnál a ".divx" kiterjesztést simán átírhatjátok ".avi"-ra, csak azt már elfelejtettem feltöltés előtt :)

Avatar
kinderdmc
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2008.09.04. 22:04
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Időutazás

HozzászólásSzerző: kinderdmc » 2009.01.17. 23:10


Tudom! :)

Ez csak egy kis promó volt ,valamint az üzenet h "most következik..."
Csak kicsit sokáig tartott mert 2x kellett feltöltenem, első körben valamit hülyült a freemail...

Szóval a lényeg h ne fáradj a digitalizálással, sikerült olyan időpontot találni mikor nem ütközött a Dakarral, úgyhogy felvettem :)
Azért mondtam már anno is hogy ha sikerül felvennem akkor nem kell vacakolnod, azért nekem TVkártyával egyszerűbb, elvégre neked így 2x kell felvenned. 1x videóra 1x meg gépre...

Innen letölthető 24.-éig:
http://freemail.hu/oriaslevel/download. ... 24ad17df7e

Egyébként fura műsor volt bennem vegyes érzéseket keltett...

jah és ha vkit zavar akkor a letöltött fájlnál a ".divx" kiterjesztést simán átírhatjátok ".avi"-ra, csak azt már elfelejtettem feltöltés előtt :)

Már tőltöm is le,és köszi,hogy feltetted helyetem.Igen igy könyebb,mint még digizni.

Egyébként fura műsor volt bennem vegyes érzéseket keltett...
Leírnád mik ezek az érzések.
KiNDER DMC

Avatar
mentos
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 867
Csatlakozott: 2008.09.06. 01:04
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Időutazás

HozzászólásSzerző: mentos » 2009.01.18. 00:12


Egyébként fura műsor volt bennem vegyes érzéseket keltett...
Leírnád mik ezek az érzések.

holnap kialszom magam, megnézem mégegyszer, és utána leírom, mert tegnap "élőben" néztem meg hajnali 3kor úgyhogy nem minden momentumára emléxem :)

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Időutazás

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2009.01.18. 07:50

Szedem én is. Majd megirom én is a véleményemet.

Avatar
kinderdmc
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2008.09.04. 22:04
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Időutazás

HozzászólásSzerző: kinderdmc » 2009.02.23. 22:03

Nem írtátok még le a véleményeteket MENTOS és SID kollégák :!: :P :P :P
KiNDER DMC

Avatar
mentos
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 867
Csatlakozott: 2008.09.06. 01:04
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Időutazás

HozzászólásSzerző: mentos » 2009.02.24. 02:25

Nem írtátok még le a véleményeteket MENTOS és SID kollégák :!: :P :P :P

Legutoljára azt írtam ebbe a topicba:
"holnap kialszom magam, megnézem mégegyszer, és utána leírom, mert tegnap "élőben" néztem meg hajnali 3kor úgyhogy nem minden momentumára emléxem "

nos, ez a "megnézem mégegyszer" rész még nem valósult meg azóta :D :lol:
de rajta leszek a témán ;)

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Időutazás

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2009.02.25. 06:39

Ugyanez. Nem nagon volt időm, amikor meg volt, akkor meg nem volt kedvem. Azért majd egyszer én is eljutok odáig.

Avatar
kinderdmc
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2008.09.04. 22:04
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Időutazás

HozzászólásSzerző: kinderdmc » 2009.03.06. 23:29

Elég sajátos módon írtadle a véleményed és elképzelésed a téridőről és az időútazásról,de számomra érthető volt,bár a világegyetem keletkezése résznél egy picit összezavarodtam.Számomra is felfoghtatlan,hogy a nagy bumm előtt mi volt és az hogy keletkezet és elötte mivolt ...és így tovább.Szerintem ezt majd mi halandó emberek akkor fogjuk megérteni,ha majd tudunk 4D-ben gondolkodni és az időben útazni.
KiNDER DMC

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Időutazás

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2009.03.07. 10:37

a térgörbítést-teleportációt én így képzelem:

vegyünk egy hangyát, ... ... ... miről mit gondolok :roll: :lol:

Nagyon jó példák. Én sem írhattam volna le szebben. :) Még az jutott az eszembe, ahogy olvastam, hogy vannak a térdimenziók és van egy idődimenziónk is. Ez eddig biztos. Elég jó eséllyel vannak további térdimenziók és ami most jött: Lehet, hogy vannak további idődimenziók is??? Na az mekkora durvulás lenne? Azok hogy viszonyulnának egymáshoz? Whoáááá...

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Időutazás

HozzászólásSzerző: p-parker » 2009.03.07. 17:22

Annyiból érdekes lenne , és tán hasznos is ,hogy ha a múltba mehetnénk és megnézhetnénk és rögzíthetnénk történelmi eseményeket . Nem beleavatkozni , csak megfigyelni ! Szerintem se lehetne amúgy sem akarattal megváltoztatni a történelmet , egyszerű(-nek tűnő) példa : Likvidálni akarnánk valakit , vesszük az időgépet és visszamegyünk az egyén fiatalabb korába ,és el tesszük láb alól . És akkor mi lesz ? Nem teszi meg azt ami miatt ellenszenvünket váltotta ki , és eszünkbe sem jut , hogy visszamenjünk elintézni... Brrrrr Ez nem egyszerű ! :lol:

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Időutazás

HozzászólásSzerző: p-parker » 2009.03.09. 17:45

Hát , nem tudom ! Én nem vagyok fizikus , sem "valamilyen" szakértő , csak a józan paraszti ésszel próbálok gondolkodni ! De érdekes amit leírsz , de szerintem semmiképp nem térhetnénk vissza a "kiinduló pontra " csak az "alternatív jelenbe ".Még ha lenne még attól a másik jövő , a megváltoztatott múlthoz képest , azt már nem tűzhetnénk ki célul . Kb úgy mint a BTTF 2-ben. De ez csak az én elképzelésem.... De tényleg érdekes ahogy te gondolod ! ( És én is szerettem a Sliders-t :) )

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Időutazás

HozzászólásSzerző: p-parker » 2009.03.19. 21:07

Még lenne egy olyan gondolatom , (bár lehet, hogy már volt erről szó és én nem vettem észre .. :) )hogy ha sikerülne is időgépet létrehozni az kevés lenne az üdvösséghez , ugyanis a filmekben rendre elfelejtik , hogy a föld- és az egész galaxis mozgásban van !Tehát nem lenne elég időben utazni , hanem vagy ODA kellene menni előtte ahol a Föld , ill. az a város van ahova időben is szeretnénk látogatni , majd AKKOR átlépni az idő határt és csak akkor tudunk OTT és AKKOR lenni ! Nem tudom érthető-e mire gondolok ?!Talán így érthetőbb a gondolat menetem :Mivel a Föld forog (is) már 1h múlva nem ott van mint előtte , tehát oda kellene sétálnunk ahol azelőtt volt mielőtt "utaznánk" , ha ott akarnánk megjelenni a múltban (1 órával korábban ).Akkor lenne gáz ha mondjuk épp a levegőben ( vagy a föld alatt ) landolnánk !Tehát nem elég tudnunk a uticél időket , hanem pontosan tudnunk kéne hogy a Föld ( és a föld :) ) éppen merre van-volt-lesz ! Lehet hogy hülyeségeket írtam , de én így gondoltam !
( Sőt , tovább bonyolítom : Minket megelőzve még ELŐRE kéne küldeni "valamiféle tisztító erőteret " , hogy ahol megjelenünk semmilyen idegen anyag ne legyen ! Pld: egy légy az agyunk helyén ....)

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Időutazás

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2009.03.20. 06:33

Igen, erről olvastam is. Valahol irták, hogy többféle időutazós film van és a zömükben nem foglalkoznak ilyen részletkérdésekkel, mint hogy a föld is mozog. Szerintem emiatt az időutazás igazából csak az űrben hajtható végre, mert ott jó esélyed van rá, hogy nem lesz éppen egy bolygó az érkezési helyeden. Persze egy aszteroida még becsúszhat. :)

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Időutazás

HozzászólásSzerző: p-parker » 2009.03.21. 04:17

Igen , ezért gondoltam hogy előbb tudni kellene pontosan hol volt- ill. lesz a Föld a "landolás" idején , és vagy az időutazás előtt- vagy utána kéne oda utazni !Valóban az űrben lenne célszerű átlépni az időhatárt , és akkor az egész Föld jelenne meg előttünk a maga idejébe ! Az , hogy a gépünk "kombinálva" legyen időutazásra és térutazásra egyszerre ( úgy értve , hogy gomb nyomásra egyszerre utaznánk...),szerintem az egy kicsit meredek , és "luxus" lenne ! :) Ezen még nem gondolkodtam , de kíváncsi lennék azért arra , hogy a Földünk "mennyivel kerülne arrébb" 30 és 70 év elteltével !? :?: Bár ha már időgépet sikerülne kreálni , nem hiszem , hogy az már különösebben gondot tudna okozni a technológiának , hogy a oda tudjunk relatíve hamar utazni a térben is ahova éppen szükséges ! :lol:


Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 66 vendég