delorean.hu promóvideó

Magyar Delorean Klub fóruma
Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

delorean.hu promóvideó

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2009.02.05. 20:56

Na emberek nagy bejelentésem van!
Két hete kitaláltam, hogy csinálok egy delorean.hu promóvideót, amit aztán fel lehet rakni a netre meg mindenhova. A lényege az lenne, hogy mindenkiről kéne egy kis bemutatkozó videórészlet. Ebből max 10mp lesz a videóban, de inkább kevesebb, mert a videó stílusából adódóan nem akarom túlnyújtani. Szóval az elvárások a videóval kapcsolatban:
- Minél nagyobb felbontás. Én olyan 640*480-ra gondoltam legalább. Nagyobb is lehet, de azért ne sokkal
- Jó minőség. Nem kell tökéletes, de jó legyen, tehát a mobilos videók nagyrésze sajnos kiesik.
- Kb. 1 perc, ami jellemez benneteket. Ebből fogom kivágni a szerintem megfelelőt. Persze ajánlani lehet részletet.
- Szöveg nem kell, mert a hangsávot nem fogom használni. Zene lesz alatta.
- Komolyabb jellegű videó legyen, tehát ne legyen benne nagyon vigyorgás meg ilyenek. Ez megy a zenéhez.
- Lehetőleg ne verőfényes napsütésben csináljátok, megint csak a hangulatból és a stílusból adódóan.
- Érzelmek vagy cselekmény legyen benne, nem csak lesni kell a kamerába.
- Legyetek felismerhetőek!

Tudom, hogy ez most elég parancsolós dolog, de nagyon szépen kitaláltam mit szeretnék és ha sikerül, akkor mindenki a csodájára fog járni. :)
Na most inkább belinkelek egy videót, ami nagyjából olyan nyersanyag amiből szivesen dolgoznék:
http://www.youtube.com/watch?v=R83xMWtEp7k
Innen a 1:07-1:26-ig terjedő rész szerintem jó lenne. Persze ez csak egy példa, nem kell mindenkinek beszédet tartania. Lehet autószerelés, lehet bármi, ami olyan faszagyerekes. :D Nem kell Delorean bele, de a klub értékrendjébe beleférjen. Látszódjon, hogy jó fej csávók vagyunk, szóval ne gép előtti kockulás legyen! :D

Bárki akinek legalább egy hozzászólása van a fórumban, az csinálhat videót és belerakom. Ja és a megjelenített név is legyen valahol. Ahhoz, hogy értelme legyen, legalább 6-8 videó kell.

Valamint még egy dolog. Ha valakinek kérdése van, az lehetőleg holnap estig tegye fel, mert utána lelépek sielni egy hétre, akkor kezdődhet a kamerakunyerálás és filmezés. Határidő nincs, de jó lenne, ha 1-2 hét alatt elkészülnének a videók.

Na akkor gyerünk filmezni!

Avatar
Hannibal
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2008.10.01. 16:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: delorean.hu promóvideó

HozzászólásSzerző: Hannibal » 2009.02.05. 22:37

Helló!

Először is bocsi hogy eltűntem, de összecsaptak fölöttem dolgok, és még nem sikerült kiláballni ezekből :S

Kérdés:
ööö.. fuji finepix s7000-rel csinálnék 640x480 videót, de anyja vadasának sem hajlandó rendesen közelre fókuszálni, pedig már százezerféleképpen próbáltam :x ha nem sikerül, akkor felakasztom magam. :roll:

Vélemény:
A barackos videót amit belinkeltél, én értem. Szerintem ne legyen benne beszéd, mármint a "tagok videóiban" ahogy írtad is az elején, hanem a promóvideó elején kellene egy köszöntés. Nem köszöntő, csak köszöntés.. de tetszik az elképzelésed Sid, 100%-ban.

Ötlet:
Szerintem 4 dolgot nem volna szabad nélkülözni a videóból semmiképpen sem (bár bizonyára ezeken már túl vagy!)
- John Z. DeLorean-ról egy pár másodperc, és hogy élt-meghalt (feliratként esetleg, ahogy a tagok nevei is szerepelhetnének a videón, hogy valamennyire egységes legyen (mondjuk bttf betűtípussal :D )
- az első klubtalálkozó, hogy ne sértsünk személyes érdekeket, a videóban nem kéne feltűntetni, hogy ott amúgyvan egy ponyvabújkáló :P
- bttf
- a kocsi(d) a hangjával együtt! :)

Ami viszont szerintem abszolút kerülendő, amatőr húzás: olyan átvezető elemeket rakni a videóba, ahogy az amatőr riportfilmekben szokás, ami egyforma.. ne, ne! Legyen mindig más (akár egy filmrészlet a bttf-ből) Vagy méginkább ne is ilyen átvezetések legyenek benne.. Ja és mégvalami. ne is olyan összevágások, amiktől az ember elszédül hogy hullámzik a kép meg ilyenek..

Nade ezek csak ötletek, és nem én vagyok a rendező, és azt sem feltételezem, hogy nem gondoltál erre, nem szeretnék okoskodónak tűnni :oops: Csak le kívántam írni.. Sajnos nem tudom megcsinálni, pedig mindenem meg van hozzá (kamera és kocsi kivételével), csak időm nincs elég, de ahogy leírtad, tán nincs is nagy szükség segítségre :)

De borzasztóan kíváncsi vagyok a végeredményre, és tudom előre, hogy tetszeni is fog.

Szerintem a határidőt szabjuk meg február 28-ban, csak mégis azért, hogy legyen mihez "igazodni".

Aztán, aztán.. aztán nem tudom :) jó síelést! :) Megpróbálom valahogy összehozni, csak az a fókusz.. :S arra nincs ötletem..

Hannibal

Avatar
kinderdmc
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2008.09.04. 22:04
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: delorean.hu promóvideó

HozzászólásSzerző: kinderdmc » 2009.02.05. 23:10

Tetszik az ötlet és benne is vagyok.Hamarosan készítem majd a videót.Ja és kösz Sid,hogy hivtál is!
KiNDER DMC

Avatar
mentos
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 867
Csatlakozott: 2008.09.06. 01:04
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: delorean.hu promóvideó

HozzászólásSzerző: mentos » 2009.02.05. 23:24

Mindenekelőtt jó síelést Sid! Szép időt, sok havat, jó bulikat! ;)

Hogy őszinte legyek jelen pillanatban fogalmam sincs h mi lesz ebből részemről...
remélem alkotói válságom végetér ha én is befizetem holnap a csapat síelését, egy nagy gonddal kevesebb lesz, ami reméljük elég a kreativitáshoz.

Eddigi videóarchívumomat gyorsan átnézve túlsok videófelvételen nem kaptam eddig szerepet, lehet h ez abból fakad h inkább én szoktam felvételeket készíteni és nem mások rólam...
Úgyvélem egy jó egy perces videóanyagba max. 2-3 jelenet fér bele, ez a komolyabb hangvételű videó egyébként is érdekes lesz tőlem... életemben nem tudtam komoly lenni :)

egy próbát megér...

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: delorean.hu promóvideó

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2009.02.06. 08:33

Az elmúlt két hét azzal telt, hogy kitaláltam, hogy hogyan működnek azok a programok és effektek, amiket használni szeretnék, szóval remélem meg fogom tudni oldani. A kérdésekre pedig:
- A köszöntő egy delorean.hu felirat lesz kábé. Ebben a videóban én nem információt, hanem stílust akarok közölni.
- Mivel a klubról és elsősorban a tagokról lesz szó, ezért John Delorean és a Vissza a Jövőbe biztosan kimarad. Majd talán egy másik videóban.
- Az autó hangját nem tudjuk jó minőségben felvenni, ezért nem rakom bele, bár ez nekem is eszembe jutott. Viszont azt szeretném, hogy minden amit belerakunk az tökéletes legyen.
- A vágásra és az átvezetésre vannak ötleteim, az lesz a legnehezebb.
- A február 28 szerintem is jó. Addigra szerintem mindenki el tudj készíteni a saját videórészletét. Persze ha hamarabb készen van valaki az még jobb, mert akkor azokkal a részekkel hamarabb lehet dolgozni.
- A fókuszhoz meg sok szerencsét. :) Ja és még egy dolog, zoomolgatás ne legyen a videókban!
- Nem kell azért karót nyelve komolynak lenni, csak olyat nem szeretnék, hogy ülök a gép előtt buta vigyorral.

És ismét elnézést kérek amiért ilyen despotán állok a dologhoz, de tényleg szeretném tökéletesre.

Loner
Időtechnikus
Időtechnikus
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2009.01.25. 12:52

Re: delorean.hu promóvideó

HozzászólásSzerző: Loner » 2009.02.06. 15:01

Fantasztikus ötlet! Viszont nálam van egy kis bibi, az elkövetkező hetekben nem fogok azzal a haverommal
találkozni akinek van kamerája. Úgyhogy én nem ígérek semmit.

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: delorean.hu promóvideó

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2009.02.06. 15:40

Még én sem tudom hogyan fogom megoldani, szóval nópara. Nem rohanunk sehova, de tavasszal készen kell lennie, hogy a Deloreanszezon már felkészülve érjen minket. :D

Loner
Időtechnikus
Időtechnikus
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2009.01.25. 12:52

Re: delorean.hu promóvideó

HozzászólásSzerző: Loner » 2009.02.06. 16:20

Sid, kellemes kikapcsolódást :!: :!: :!: :!:

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: delorean.hu promóvideó

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2009.02.07. 08:34

Aki Budapesten lakik, vagy el tud jönni ide,
annak fel tudom ajánlani a kamerámat míg a felvétel elkészül.

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: delorean.hu promóvideó

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2009.02.15. 17:08

Megjöttem! Ez azt jelenti, hogy mindenki csinálhatja, küldheti a videókat. Ha kell, adok ftp címet, vagy jöhet óriáslevélben is. Igyekszem én is minél hamarabb megcsinálni.

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: delorean.hu promóvideó

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2009.03.07. 20:47

Sikerült nagynehezen leszedni a videókat a kameráról, fel is töltöttem a netre. Még lehet, hogy lesz némi változás, de alapvetően ilyen videóra gondoltam. A link pedig:
http://sidshome.extra.hu/video.zip

Ja és csak 320*240 a felbontása, sajnos csak ilyen kamerát tudtam szerezni. Aki jobbat küld, az király gyerek, de sajnos ezzel most kicsit lejjebb adtam a minőséget. Azért ha mindenkinek jobb minőségű lesz akkor inkább szerzek én is új kamerát.

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: delorean.hu promóvideó

HozzászólásSzerző: p-parker » 2009.03.08. 10:31

Nagyon klassz a videó ! Csodálatos az autód ! ( bár a rendszám tábla egy picit ront az összképen :) )Hihetetlen milyen szép ez a jármű !!!!!!

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: delorean.hu promóvideó

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2009.03.08. 11:16

Ne szídd a rendszámot! Vért izzadtam mire meglett. :D

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: delorean.hu promóvideó

HozzászólásSzerző: p-parker » 2009.03.08. 15:44

A bocsánatodért esedezem !! :) Gondoltam , hogy nem volt egyszerű legalizálni a dolgot , de így legalább nem csak a garázsba porosodik (- nem " rozsdásodikot " mondtam !! ) hanem lehet vele közlekedni is ! :)

Avatar
kinderdmc
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2008.09.04. 22:04
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: delorean.hu promóvideó

HozzászólásSzerző: kinderdmc » 2009.03.08. 20:41

Megnéztem a videót.Szóval nem kell túl bonyolult,csak egy egyszerű felvétel magunkról?
KiNDER DMC


Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég