Delorean.hu költözés

Magyar Delorean Klub fóruma
Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Delorean.hu költözés

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2009.10.28. 09:16

Talán néhányan tudjátok már, de tervben van, hogy hamarosan elköltözik a delorean.hu egy saját szerverre. Ezért indítom a témát, mert elindult a folyamat. Hosszú lesz, de az első mindenki számára látható lépést már megtettem. Akkor ami eddig volt:
- Vettem egy Dell Poweredge SC420-as belépő szintű szervert. 2,8-as P4-es, 2G memória és jelenleg 80G vinyó.
- Összeraktam rá egy rendszert updatekkel, fontosabb dolgokkal.
- Elindítottam rajta egy ftp szervert. Ez azért szükséges, mert az eddigi képeink mindenfelé vannak szétszórva ingyenes és kevésbé ingyenes tárhelyeken. Ezeket jobb lenne rendszerezni és központilag tárolni. Ez a funkció már megy.

Ami még jön:
- Vinyócsere két kb. 500G-sre Raid-1-ben a biztonság kedvéért.
- Fórumköltöztetés
- Oldalköltöztetés
- Ha eddig eljutunk, akkor jön a legdurvább rész, megpróbálok rá egy mailszervert varázsolni és akkor onnantól korlátlan mennyiségű delorean.hu-s email címet tudunk kiadni.

Amilyen problémáink vannak:
- Jelenleg csak ADSL-em van. Emiatt nincs fix ip, rossz a feltöltési sebesség és 24 óránként bont a kapcsolat. Emiatt szükséges egy szolgáltatóváltás. Ez folyamatban van.

Amit várunk az átállástól:
- Kevesebb vírus. Ez a legfontosabb.
- Legalább ilyen, de talán még jobb rendelkezésre állás.
- A problémák gyors javítása, mert gond esetén itt van mellettem a szerver és nem valami eldugott szerverparkban.

Amiért viszont ezt írtam az az, hogy mindenki nézzen körül a gépén, hogy milyen delorean.hu-val kapcsolatos képei vannak, mert azokat jó lenne feltölteni az ftp-re, ahol aztán én majd elrendezgetem őket. Utána mindenki töltögethet boldogan. A cím jelenleg még dinamikus, szóval ha valaki feltölteni akar, akkor hívjon fel és mondok ip-t. Ez naponta változik, de hamarosan ezen próbálok javítani.

Egyelőre ennyi, ha valakinek kérdése vagy javaslata van, esetleg valamiben segíteni szeretne az írkálhat ide boldogan.

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Delorean.hu költözés

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2009.10.28. 09:50

Egy kérdés. Milyen vírusírtót tegyek fel, ami megy Win2003 alatt? Az Avast nem megy, legalábbis az ingyenes verzió biztosan nem.

Avatar
kinderdmc
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2008.09.04. 22:04
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Delorean.hu költözés

HozzászólásSzerző: kinderdmc » 2009.10.28. 15:07

Egy kérdés. Milyen vírusírtót tegyek fel, ami megy Win2003 alatt? Az Avast nem megy, legalábbis az ingyenes verzió biztosan nem.

És ha küldök neked olyant AVAST-ot amihez van regisztrációs kulcs és kb.500 napig érvényes?De van AVG-m, N.I.S-em,Kaspersky-im.Én jelenleg Avast-ot használok és eddig megvagyok vele elégedve.

Ja és ha van valami amiben tudok segíteni,akkor számithatsz rám.
KiNDER DMC

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Delorean.hu költözés

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2009.10.28. 15:15

Az oldal és a fórumon történt folyamatos támadások miatt jobban el kellett merűlnöm a vírusírtók világában.
(és még mindig tart)
Az biztos, hogy akármelyik vírusölő lesz a nyerő, manapság már egy vírusölő program nem elég.
Elmondhatjuk azt is törvényként, hogy ha géped nem jelez vírust az nem azt jelenti, hogy nincs rajta,
csak azt, hogy nem találta meg.
(lehet, hogy nincs, de az is lehet, hogy csak nem vette észre - egyszerüen nem lehet biztos az ember)

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Delorean.hu költözés

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2009.10.29. 11:55

Úgy tűnik sikerült a dinamikus ip-ből adódó problémákat semlegesíteni. Akinek vannak képei, az legyen szíves töltse majd fel az ftp:\\deloreanhu.no-ip.org címre. Felhasználónevet és jelszót nem akarok ide kiírni, szóval akinek van cucca az legyen szíves hívjon fel.

Ha valakinek van képe, de fogalma sincs arról mi az az ftp, az is hívhat. :)

És ha küldök neked olyant AVAST-ot amihez van regisztrációs kulcs és kb.500 napig érvényes?De van AVG-m, N.I.S-em,Kaspersky-im.Én jelenleg Avast-ot használok és eddig megvagyok vele elégedve.

Ja és ha van valami amiben tudok segíteni,akkor számithatsz rám.

Az Avasttal az a baj, hogy nem fut Win2003-on. Én is próbálkoztam vele.

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Delorean.hu költözés

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2009.10.30. 06:38

próbáld meg az avast servert: http://files.avast.com/iavs4pro/avsrv_ful.exe

kulcsot majd csak szerzünk valahonnan ;)

Na igen, ez volt a problémám nekem is. ( Azért szedem már lefele :) )

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Delorean.hu költözés

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2009.11.24. 08:46

Megint van pár történés. Az egyik, hogy a teszt sikeres volt, tehát a szerver stabilan és gyorsan működött a tesztkonfiggal. Múlt héten eljutottam odáig, hogy vettem két új 500G-s WD SATA vinyót, ezeket szombaton összeraktam raid-1-be, majd tegnap sikerült feltelepítenem rá az oprendszert kisebb problémákkal.
Ma reggel elkészült a tűzfal és a netbeállítás, szóval a hardver most már készen van. Az ftp lassan már fullosan működni fog, az adatokat ma délután áttöltöm. Most már tényleg csak az új netkapcsolat kéne, de nagyon.

Many94
Fluxuskondenzátor-szerelő
Fluxuskondenzátor-szerelő
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2009.11.21. 21:40
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Delorean.hu költözés

HozzászólásSzerző: Many94 » 2009.11.24. 10:05

Amiért viszont ezt írtam az az, hogy mindenki nézzen körül a gépén, hogy milyen delorean.hu-val kapcsolatos képei vannak, mert azokat jó lenne feltölteni az ftp-re, ahol aztán én majd elrendezgetem őket. Utána mindenki töltögethet boldogan.

Én konyítok némileg Photoshop-hoz, úgyhogy egy két design-dologban azt hiszem tudnék segíteni... Mondjátok, hogy mire lenne szükség... :)

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Delorean.hu költözés

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2009.11.24. 15:58

Amiért viszont ezt írtam az az, hogy mindenki nézzen körül a gépén, hogy milyen delorean.hu-val kapcsolatos képei vannak, mert azokat jó lenne feltölteni az ftp-re, ahol aztán én majd elrendezgetem őket. Utána mindenki töltögethet boldogan.

Én konyítok némileg Photoshop-hoz, úgyhogy egy két design-dologban azt hiszem tudnék segíteni... Mondjátok, hogy mire lenne szükség... :)

Üdv a fórumon. Megjegyeztem amit írtál és ha lesz ilyen lehet hogy keresni is fogunk. :)

Avatar
kinderdmc
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2008.09.04. 22:04
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Delorean.hu költözés

HozzászólásSzerző: kinderdmc » 2009.11.24. 16:22

Üdv Many94! ;)
KiNDER DMC

Many94
Fluxuskondenzátor-szerelő
Fluxuskondenzátor-szerelő
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2009.11.21. 21:40
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Delorean.hu költözés

HozzászólásSzerző: Many94 » 2009.11.24. 18:22

:) Köszönöm!

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Delorean.hu költözés

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2009.11.24. 19:00

Az biztos, hogy egy CSS-t nagyon jól ismerő emberre volna szükségem.

Many94
Fluxuskondenzátor-szerelő
Fluxuskondenzátor-szerelő
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2009.11.21. 21:40
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Delorean.hu költözés

HozzászólásSzerző: Many94 » 2009.11.24. 19:15

Egyenlőre van valami konkrét elképzelés a designt illetően? (színvilág, stílus, stb...) :?:

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Delorean.hu költözés

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2009.11.24. 20:54

Egyenlőre van valami konkrét elképzelés a designt illetően? (színvilág, stílus, stb...) :?:
Láttam egy oldalt, ami hasonlít az elképzeléseinkhez: található

Many94
Fluxuskondenzátor-szerelő
Fluxuskondenzátor-szerelő
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2009.11.21. 21:40
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Delorean.hu költözés

HozzászólásSzerző: Many94 » 2009.11.24. 21:12

:lol: Ok...


Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 49 vendég