Kockafej

Magyar Delorean Klub fóruma
Avatar
neodd
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2012.08.12. 19:20
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: neodd » 2012.11.08. 12:13

Tudnátok nekem újfent segíteni?

Ha jól olvasom 13 dolcsiért ingyen küldik itthonra ezt a pakkot:
http://www.ebay.com/itm/Black-Full-Hous ... 46019388bc
Jól olvasod, ezt írják. :)

Avatar
caputo
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2010.06.03. 18:53
Tartózkodási hely: Gyöngyöspata
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: caputo » 2012.11.08. 12:28

Tudnátok nekem újfent segíteni?

Ha jól olvasom 13 dolcsiért ingyen küldik itthonra ezt a pakkot:
http://www.ebay.com/itm/Black-Full-Hous ... 46019388bc
Jól olvasod, ezt írják. :)

Köszi a segítséget.
Rá kellett jönnöm, hogy az időutazás veszélyekkel jár. Így hát amint visszatértünk, elpusztítom a DeLoreant, és onnantól fogva az univerzum másik nagy rejtélyének kivizsgálására szentelem időm: a nőkre.

Avatar
caputo
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2010.06.03. 18:53
Tartózkodási hely: Gyöngyöspata
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: caputo » 2012.11.08. 15:54

Üdv

Még mindig ebay-yel kapcsolatban lenne kérdésem.
Odáig eljutottam hogy regisztráltam és kiválasztottam mit szeretnék venni.
Két lehetőség áll előttem az egyik a paypal számla a másik a visa kártya.
Tehát ha jól értem visa kártyával is lehet fizetni az árukért ha nincs az embernek paypalja?
Másik.
Rámentem a paypalos fizetésre ott a listában egyszer szerepelt a paypalos egyenlegem 400 ft-tal és a bankkártyám azzal az öszeggel forintban amit le kellene vonnia a termékre.
Tehát itt meg ha jól értem az ebay le tudja a pénzt vonni a bankkártyámról megint a paypalos számla miatt?
Azért kérdem mert akkor elvileg mindenféle engedély nélkül le tudja azzal az összeggel terhelni a kártyámat.
Bocs hogy ennyi a kérdésem de még csak most kezdek neki a külföldi vásárlásnak és nem szeretném hogyha az első alkalommal kifosztanának.
Rá kellett jönnöm, hogy az időutazás veszélyekkel jár. Így hát amint visszatértünk, elpusztítom a DeLoreant, és onnantól fogva az univerzum másik nagy rejtélyének kivizsgálására szentelem időm: a nőkre.

Avatar
neodd
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2012.08.12. 19:20
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: neodd » 2012.11.09. 10:05

Ezt már inkább passzolom. De ahogy nézem ebay-en megadják, hogy mi a preferált fizetési mód (amit linkeltél termék nemrég, ott pl. paypal). Szóval gondolom sima kártyás fizetés ott lehetséges, ahol ezt fel is tüntetik.
De majd erősítse meg olyasvalaki, aki vásárolt már innen. :D

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2012.11.09. 10:23

Üdv

Még mindig ebay-yel kapcsolatban lenne kérdésem.
Odáig eljutottam hogy regisztráltam és kiválasztottam mit szeretnék venni.
Két lehetőség áll előttem az egyik a paypal számla a másik a visa kártya.
Tehát ha jól értem visa kártyával is lehet fizetni az árukért ha nincs az embernek paypalja?
Másik.
Rámentem a paypalos fizetésre ott a listában egyszer szerepelt a paypalos egyenlegem 400 ft-tal és a bankkártyám azzal az öszeggel forintban amit le kellene vonnia a termékre.
Tehát itt meg ha jól értem az ebay le tudja a pénzt vonni a bankkártyámról megint a paypalos számla miatt?
Azért kérdem mert akkor elvileg mindenféle engedély nélkül le tudja azzal az összeggel terhelni a kártyámat.
Bocs hogy ennyi a kérdésem de még csak most kezdek neki a külföldi vásárlásnak és nem szeretném hogyha az első alkalommal kifosztanának.

Ahol van más lehetőség is a fizetésre, ott természetesen a másikat is lehet választani, nem csak a Paypalt.
Ha pedig van a Paypal számládon 400 Ft, de veszel valamit, ami 1000 Ft, akkor előbb levonja a 400 Ft-ot a Paypalről, majd a maradék 600 Ft-ot a számládról szükség szerint devizába átváltva. Miután a Paypalnek megadtál minden adatot, amivel pénzt vonhat le, ezért a Paypal ha hitelesített megbízást kap tőled egy fizetésre, akkor simán lehúzza a kártyádról az összeget. Ha ellopják a Paypal accountodat, akkor pillanatokon belül vihetik az összes pénzedet a számládról. Ezért ajánlott egy alapból 0 Ft-os számlához kötni és vásárlás esetén átutalni arra a számlára a főszámláról, majd úgy fizetni a Paypalről. Kicsit lassabb, de sokkal biztonságosabb.
Én emiatt a gyakorlatom miatt sokkal jobban szeretek Paypallel fizetni, mint bárhova megadni a kártyaszámomat.

Avatar
caputo
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2010.06.03. 18:53
Tartózkodási hely: Gyöngyöspata
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: caputo » 2012.11.09. 12:02

Üdv

Még mindig ebay-yel kapcsolatban lenne kérdésem.
Odáig eljutottam hogy regisztráltam és kiválasztottam mit szeretnék venni.
Két lehetőség áll előttem az egyik a paypal számla a másik a visa kártya.
Tehát ha jól értem visa kártyával is lehet fizetni az árukért ha nincs az embernek paypalja?
Másik.
Rámentem a paypalos fizetésre ott a listában egyszer szerepelt a paypalos egyenlegem 400 ft-tal és a bankkártyám azzal az öszeggel forintban amit le kellene vonnia a termékre.
Tehát itt meg ha jól értem az ebay le tudja a pénzt vonni a bankkártyámról megint a paypalos számla miatt?
Azért kérdem mert akkor elvileg mindenféle engedély nélkül le tudja azzal az összeggel terhelni a kártyámat.
Bocs hogy ennyi a kérdésem de még csak most kezdek neki a külföldi vásárlásnak és nem szeretném hogyha az első alkalommal kifosztanának.

Ahol van más lehetőség is a fizetésre, ott természetesen a másikat is lehet választani, nem csak a Paypalt.
Ha pedig van a Paypal számládon 400 Ft, de veszel valamit, ami 1000 Ft, akkor előbb levonja a 400 Ft-ot a Paypalről, majd a maradék 600 Ft-ot a számládról szükség szerint devizába átváltva. Miután a Paypalnek megadtál minden adatot, amivel pénzt vonhat le, ezért a Paypal ha hitelesített megbízást kap tőled egy fizetésre, akkor simán lehúzza a kártyádról az összeget. Ha ellopják a Paypal accountodat, akkor pillanatokon belül vihetik az összes pénzedet a számládról. Ezért ajánlott egy alapból 0 Ft-os számlához kötni és vásárlás esetén átutalni arra a számlára a főszámláról, majd úgy fizetni a Paypalről. Kicsit lassabb, de sokkal biztonságosabb.
Én emiatt a gyakorlatom miatt sokkal jobban szeretek Paypallel fizetni, mint bárhova megadni a kártyaszámomat.


Köszönöm szépen mindenki válaszát kiokosodtam.
Nagyon örülök hogy van ez a paypal mert ezzel be vagyok biztosítva ahogy olvastam.
Sajnos erre itthon nem gondoltak mert ha nálunk a vaterán vagy a teszveszen gond van sok esetben hiába jelentem fel nem látok belőle pénzt itt meg ugye pénzvisszafizetési garancia van a paypaltól.
Továbbra is érdekes számomra a sok helyen olvasott ingyen posta ugyanis nem értem hogy itthon minden levélért csomagért fizetni kell kint meg nem mindig.
Gondolkozok virtuális számlán hogy biztosítsam magam.
Persze lopások vannak meg lehetnek de ezzel minimalizálni lehet a kockázatot ami mindenképp jó.Másrészről mindenképp elgondolkodtató amit írtál skynet hogy aki nem paypalos az ebayen attól nem érdemes vásárolni.
Rá kellett jönnöm, hogy az időutazás veszélyekkel jár. Így hát amint visszatértünk, elpusztítom a DeLoreant, és onnantól fogva az univerzum másik nagy rejtélyének kivizsgálására szentelem időm: a nőkre.

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2012.11.09. 12:29

Másrészről mindenképp elgondolkodtató amit írtál skynet hogy aki nem paypalos az ebayen attól nem érdemes vásárolni.

Ezzel én is egyetértek.

Mondjuk azért olyan nagyon én nem bíznék a Paypal pénzvisszafizetésében.

A csomagért meg ők is fizetnek, csak éppen a szállítás már alapból benne van az árban. Persze a szállítás a nagy tétel miatt lehet nekik nagyon olcsó.

Avatar
caputo
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2010.06.03. 18:53
Tartózkodási hely: Gyöngyöspata
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: caputo » 2012.11.09. 13:07

Másrészről mindenképp elgondolkodtató amit írtál skynet hogy aki nem paypalos az ebayen attól nem érdemes vásárolni.

Ezzel én is egyetértek.

Mondjuk azért olyan nagyon én nem bíznék a Paypal pénzvisszafizetésében.

A csomagért meg ők is fizetnek, csak éppen a szállítás már alapból benne van az árban. Persze a szállítás a nagy tétel miatt lehet nekik nagyon olcsó.

Értem

Csak mint írtam azért volt furcsa a deal extreme oldala mert 2 dolcsis cuccoknál is ingyen posta volt.
De mindegy is ha így jó nekik akkor ám legyen.
Rá kellett jönnöm, hogy az időutazás veszélyekkel jár. Így hát amint visszatértünk, elpusztítom a DeLoreant, és onnantól fogva az univerzum másik nagy rejtélyének kivizsgálására szentelem időm: a nőkre.

Avatar
caputo
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2010.06.03. 18:53
Tartózkodási hely: Gyöngyöspata
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: caputo » 2012.11.09. 20:18

ezen mi is gondolkodtuk, kb olyasmi lehet, hogy van szerződésük a postával, hogy rohadt nagy tételben szállítanak, ezért fizetnek mondjuk havi 10.000 dollárt. ezt szépen beépítik az áraikba, mondjuk eladnak havi 100.000 cuccost, mindegyik 10 centtel drágább, és már megvan az "ingyen" szállítás. (példák a számok)

a posta meg kiszállítja nekik, ha éppen van szabad kapacitása, ezért olyan rohadt lassú (okt 10-i rendelés még nem ért ide).[/quote]

Erre nem is gondoltam de így is lehetséges.
Rá kellett jönnöm, hogy az időutazás veszélyekkel jár. Így hát amint visszatértünk, elpusztítom a DeLoreant, és onnantól fogva az univerzum másik nagy rejtélyének kivizsgálására szentelem időm: a nőkre.

Avatar
caputo
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2010.06.03. 18:53
Tartózkodási hely: Gyöngyöspata
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: caputo » 2012.11.10. 09:26

Egy kérdésem lenne még külföldi vásárlással kapcsolatban.
Jól halottam hogy 10 e ft fölötti értéknél a külföldi áruk után vámdíjat vagy mit kell fizetni?
Rá kellett jönnöm, hogy az időutazás veszélyekkel jár. Így hát amint visszatértünk, elpusztítom a DeLoreant, és onnantól fogva az univerzum másik nagy rejtélyének kivizsgálására szentelem időm: a nőkre.

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2012.11.10. 10:57

Néha azért meg lehet úszni. A billentyűzetemnél sikerült, a Béb ruhájánál nem. Az autónál szintén nem sikerült. :D

Avatar
caputo
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2010.06.03. 18:53
Tartózkodási hely: Gyöngyöspata
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: caputo » 2012.11.10. 12:36

Régen lehetett megúszni,idéntől jobban is figyelnek meg a limit is alacsonyabb talán. Na megyek deloreanezni, kipróbálom a légkondit meg a fűtést, a km nullázó továbbra is szar, de az asszem most már így marad.

Utánanéztem 22 euró alatt minden unión kívüli csomag áfa és vámmentes.
22 euró és 150 között áfaköteles.
150 euró fölött áfa és vámköteles.

Gondolom a vámot áfát én fizetem ha megjött a csomag külön és nem az ebolt építi bele a postázási árába.
Rá kellett jönnöm, hogy az időutazás veszélyekkel jár. Így hát amint visszatértünk, elpusztítom a DeLoreant, és onnantól fogva az univerzum másik nagy rejtélyének kivizsgálására szentelem időm: a nőkre.

Avatar
caputo
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2010.06.03. 18:53
Tartózkodási hely: Gyöngyöspata
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: caputo » 2012.11.10. 14:21

Megfogják a vámon, kapsz egy postai levelet hogy vámköteles, küldjed el neki emailben a számlát, elküldöd, ha OK, pár nap múlva hozza a postás, akinek kifizeted a vám (nemsok) + áfát (27%) meg a kézbesítés (1500 körül) díját.

Ilyennel tehát csak akkor érdemes sz@rakodni, ha olyan cuccot veszel, ami kint mondjuk feleannyi, mint itthon illetve az EU-ban, vagy nem is lehet kapni.

Ez így van 22 euró alatt megéri rendelni afölött már tényleg mérlegelni kell.
Mondjuk nagy értékeket úgysem akarok rendelni külföldről.
Rá kellett jönnöm, hogy az időutazás veszélyekkel jár. Így hát amint visszatértünk, elpusztítom a DeLoreant, és onnantól fogva az univerzum másik nagy rejtélyének kivizsgálására szentelem időm: a nőkre.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Bopat » 2012.11.11. 12:59

Érdekes amiket írtok.
Nekem naponta jönnek csomagok Kinából és HongKongból, de soha nem kellett se vámot se áfát fizetnem. Pedig volt 120 dolláros cucc is, és mindig ott szerepel az érték.

Paypal nélkül nem lehet létezni, az a legjobb, biztonságos.
Én már azt használom a szallásunkhoz is, ha valaki foglalót akar fizetni vagy paypal vagy hitelkártya paypalon keresztül.

Ami a postaköltséget illeti, én is megdöbbentem, hogy van ingyenes posta 90 centes bizbaszon is, de ez csak jó nekünk.
Most már csak olyantól veszek akik igy árulnak. Pl most vettem 25 ledes izzót potom 3 dollárért ami 2,5€ itt meg 7 € alatt nincs ilyen.
No meg millió más szarságot is, ami kell a ház körül.

Nincs jobb az ebay/paypal kombónál. Egy baja van, hogy lassú, van amikor 3-4 hét amig ideér a posta, de ez van.

Avatar
caputo
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2010.06.03. 18:53
Tartózkodási hely: Gyöngyöspata
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: caputo » 2012.11.11. 14:31

Érdekes amiket írtok.
Nekem naponta jönnek csomagok Kinából és HongKongból, de soha nem kellett se vámot se áfát fizetnem. Pedig volt 120 dolláros cucc is, és mindig ott szerepel az érték.

Paypal nélkül nem lehet létezni, az a legjobb, biztonságos.
Én már azt használom a szallásunkhoz is, ha valaki foglalót akar fizetni vagy paypal vagy hitelkártya paypalon keresztül.

Ami a postaköltséget illeti, én is megdöbbentem, hogy van ingyenes posta 90 centes bizbaszon is, de ez csak jó nekünk.
Most már csak olyantól veszek akik igy árulnak. Pl most vettem 25 ledes izzót potom 3 dollárért ami 2,5€ itt meg 7 € alatt nincs ilyen.
No meg millió más szarságot is, ami kell a ház körül.

Nincs jobb az ebay/paypal kombónál. Egy baja van, hogy lassú, van amikor 3-4 hét amig ideér a posta, de ez van.

Látom te otthonosan mozogsz ebben a dologban.
Te hol szoktál vásárolni ingyen postával.
Nekem eddig az ebay és a deal extreme oldalak jöttek be ahol nézelődtem.
Van esetleg más megnézésre érdemes oldal?
Rá kellett jönnöm, hogy az időutazás veszélyekkel jár. Így hát amint visszatértünk, elpusztítom a DeLoreant, és onnantól fogva az univerzum másik nagy rejtélyének kivizsgálására szentelem időm: a nőkre.


Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 35 vendég