Kockafej

Magyar Delorean Klub fóruma
Avatar
caputo
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2010.06.03. 18:53
Tartózkodási hely: Gyöngyöspata
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: caputo » 2012.11.15. 15:02

Ezt például sokan dicsérték az ára és a tulajdonságai miatt:
http://www.ebay.com/itm/LY-F2S-Tablet-P ... 3a77848b39

Szerintetek nem rossz gép így elsőre?
Jobbnak tűnik, mint amit korábban linkeltél, de azért ez is bőven elmarad pl. attól amit tegnap dobtam be. Műszaki paramétereit hasonlítsd össze, az alapján elég jól látszik, mi mennyi. ;)

Hát igen első hévben tegnap a legolcsóbb megoldást kerestem.
Utána jöttem rá külső behatással hogy inkább a teljesítmény legyen fontos ne az ár.
Amit te mutattál a nexus az 500 dollár nekem sok én 100-120 dollárt szánok rá a gépre azt halottam hogy ennyiért már jobb erősebb gépet lehet kapni sőt azt tanácsolták hogy dualcore gépet vegyek inkább.
Rá kellett jönnöm, hogy az időutazás veszélyekkel jár. Így hát amint visszatértünk, elpusztítom a DeLoreant, és onnantól fogva az univerzum másik nagy rejtélyének kivizsgálására szentelem időm: a nőkre.

Avatar
caputo
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2010.06.03. 18:53
Tartózkodási hely: Gyöngyöspata
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: caputo » 2012.11.15. 16:13

kérdés:

minek neked tablet?
Filmnézés
zenehallgatás
netezés
szöveg írása
olvasás
játék
mindezek munkahelyen és szabadidőben.
Eddig sony psp-m volt előtt nintendo ds meg volt dsi-m is.
De ezekre ráuntam kell valami újdonság egy pc ami hordozható.
Ráadásul nagyon szeretek írni ezért szükségem van egy használható pc-re útközben.
Gondolkoztam androidos netbook-on de azok angol billentyűsek.

HA már itt tartunk dual core gépeket kerestem itt egy pár link ahogy nézem ezek a gépek elvileg ugyanazok csaka nevük más.
Ilyeneket már érdemes venni?





Rá kellett jönnöm, hogy az időutazás veszélyekkel jár. Így hát amint visszatértünk, elpusztítom a DeLoreant, és onnantól fogva az univerzum másik nagy rejtélyének kivizsgálására szentelem időm: a nőkre.

Avatar
caputo
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2010.06.03. 18:53
Tartózkodási hely: Gyöngyöspata
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: caputo » 2012.11.15. 16:58

androidos netbook angol billentyű alapból, de át tudod matricázni, legalábbis gondolom. ha tényleg sokat írsz, akkor az igazi billentyűzetnek nincs párja.

Próbáltam már német és angol billentyűvel magyarul írni katasztrofális volt.
Átmatricázni megint hülyeség lenne.
Viszont láttam egy félmegoldást.
tablet össze volt kötve usb-s billentyűvel és netbook-ként van eladva.
Rá kellett jönnöm, hogy az időutazás veszélyekkel jár. Így hát amint visszatértünk, elpusztítom a DeLoreant, és onnantól fogva az univerzum másik nagy rejtélyének kivizsgálására szentelem időm: a nőkre.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Bopat » 2012.11.15. 17:26

androidos netbook angol billentyű alapból, de át tudod matricázni, legalábbis gondolom. ha tényleg sokat írsz, akkor az igazi billentyűzetnek nincs párja.

Próbáltam már német és angol billentyűvel magyarul írni katasztrofális volt.
Átmatricázni megint hülyeség lenne.
Viszont láttam egy félmegoldást.
tablet össze volt kötve usb-s billentyűvel és netbook-ként van eladva.

Nem kell billentyű. A virtuális meg simán át állítható magyarra.
100 dollár körül a Kindle ami jó, kar hogy eu ban nem nagyon van mit csinálni vele...
Legalább 200 át szánj rá, ott mar vannak jók is.

Avatar
caputo
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2010.06.03. 18:53
Tartózkodási hely: Gyöngyöspata
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: caputo » 2012.11.15. 17:58

androidos netbook angol billentyű alapból, de át tudod matricázni, legalábbis gondolom. ha tényleg sokat írsz, akkor az igazi billentyűzetnek nincs párja.

Próbáltam már német és angol billentyűvel magyarul írni katasztrofális volt.
Átmatricázni megint hülyeség lenne.
Viszont láttam egy félmegoldást.
tablet össze volt kötve usb-s billentyűvel és netbook-ként van eladva.

Nem kell billentyű. A virtuális meg simán át állítható magyarra.
100 dollár körül a Kindle ami jó, kar hogy eu ban nem nagyon van mit csinálni vele...
Legalább 200 át szánj rá, ott mar vannak jók is.

Én amondó vagyok hogy annyi pénz már rablás 200 dollár de tisztában vagyok azzal is hogy nem egy minőségi árut veszek meg.
De tudom és gondolom azt is hogy ennyiért amennyiért most kinéztem már egy használható dualcore-os gépet kapok ami remélhetőleg nem fog hamar tönkremenni,
Rá kellett jönnöm, hogy az időutazás veszélyekkel jár. Így hát amint visszatértünk, elpusztítom a DeLoreant, és onnantól fogva az univerzum másik nagy rejtélyének kivizsgálására szentelem időm: a nőkre.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Bopat » 2012.11.15. 19:54

200 dollár egy normális ár szerintem. Ami rablás, az az Apple cuccok, amik 3x annyiba kerülnek mint más hasonló cucc.

Avatar
caputo
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2010.06.03. 18:53
Tartózkodási hely: Gyöngyöspata
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: caputo » 2012.11.15. 20:24

200 dollár egy normális ár szerintem. Ami rablás, az az Apple cuccok, amik 3x annyiba kerülnek mint más hasonló cucc.

Lehet rosszul fejeztem ki magam de én úgy értem a 200 dolcsi rablás nekem ebben a kategóriában a kínai tabletekben.
Az alma gépek legyen az pc telefon tablet mindig arról volt híres hogy az árkébzésben elég nagy szerepe volt a névnek.
Vagyis 3-szoros áron adnak minden gépet mint amennyit ér.
Rá kellett jönnöm, hogy az időutazás veszélyekkel jár. Így hát amint visszatértünk, elpusztítom a DeLoreant, és onnantól fogva az univerzum másik nagy rejtélyének kivizsgálására szentelem időm: a nőkre.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Bopat » 2012.11.15. 21:05

nem feltétlenül 3x-os az ár. most, hogy már elég régóta szifonom van, úgy látom, max 1.5x-es a szorzó, persze samsung galaxy s2-höz és hasonló androidos cuccokhoz hasonlítva, nem pedig zte blade-hez.

viszont nekem semmiféle tablet nem kéne, így nekem mindegyik túlárazott, ami 0-nál drágább.
Apple cuccok jó drágák. Ahogy a samsung csúcsgépei is.
De az Apple pofátlanul drága, ahhoz képet mit nyújt. De legalább jó.

Ipadem van, nagyon jó dolog. Én sem tudtam mire jó, de kint Amerikában volt a családnál, és nagyon hamar rákaptam.
Csak egy példa: reggelente a kávé és reggeli mellett elolvasom a fontosabb hireket, emaileket gyorsan átfutom

Avatar
caputo
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2010.06.03. 18:53
Tartózkodási hely: Gyöngyöspata
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: caputo » 2012.11.16. 03:55

nem feltétlenül 3x-os az ár. most, hogy már elég régóta szifonom van, úgy látom, max 1.5x-es a szorzó, persze samsung galaxy s2-höz és hasonló androidos cuccokhoz hasonlítva, nem pedig zte blade-hez.

viszont nekem semmiféle tablet nem kéne, így nekem mindegyik túlárazott, ami 0-nál drágább.


Én meg pont azért venném mert hellyel közzel egy komplett számítógépet kapok olcsón nyilván megkötésekkel de legalább kompakt kis helyen elfér.Iphone-t soha nem vennék ezt meghagyom az amerikaiaknak úgyis azok oda vannak érte.
Érdekes mióta elkezdte a cég a telefont árulni mindent vesznek amire almát raknak vajon mér azelőtt ne mondja nekem senki hogy nem volt jó a pc-jük csak a kutya se volt rá kiváncsi.
Szerintetek nem így van?
Kiváncsi leszek hogy életképes lessz e a kis ipad ami most jött a piacra.

De a lényeg skynet hogy legalább te is belátod hogy lehetne olyan jó telefonod mint másnak olcsóbban ha nem alma lenne rajta,Egyébként néztem a régebbi tipusokat soha nem volt a specifikációjuk tulajdonságaik kiemelkedők egyik modellnek sem a vetélytársakhoz képest.Mivel ezeket nem a tudásért vették az emberek hanem azért hogy elmondhatják nekem van neked nincs én jobb vagyok nálad kint amerikában meg ugye státusszimbólum mint itthon egy jó autó.
Rá kellett jönnöm, hogy az időutazás veszélyekkel jár. Így hát amint visszatértünk, elpusztítom a DeLoreant, és onnantól fogva az univerzum másik nagy rejtélyének kivizsgálására szentelem időm: a nőkre.

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2012.11.16. 06:52

De a lényeg skynet hogy legalább te is belátod hogy lehetne olyan jó telefonod mint másnak olcsóbban ha nem alma lenne rajta,Egyébként néztem a régebbi tipusokat soha nem volt a specifikációjuk tulajdonságaik kiemelkedők egyik modellnek sem a vetélytársakhoz képest.Mivel ezeket nem a tudásért vették az emberek hanem azért hogy elmondhatják nekem van neked nincs én jobb vagyok nálad kint amerikában meg ugye státusszimbólum mint itthon egy jó autó.

Azok az embereknél, ahol egy Apple cucc a státuszszimbólum, én nem tartom a kapcsolatot, mert gyökerek.
Mellesleg a tablet számomra egy felesleges dolog. Mindig van a közelemben egy számítógép, ha mindenképpen netezhetnékem van. Az pedig, hogy teszem azt útközben csak papírkönyvet tudok olvasni, nem olyan nagy katasztrófa.

Avatar
caputo
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2010.06.03. 18:53
Tartózkodási hely: Gyöngyöspata
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: caputo » 2012.11.16. 08:47

De a lényeg skynet hogy legalább te is belátod hogy lehetne olyan jó telefonod mint másnak olcsóbban ha nem alma lenne rajta,Egyébként néztem a régebbi tipusokat soha nem volt a specifikációjuk tulajdonságaik kiemelkedők egyik modellnek sem a vetélytársakhoz képest.Mivel ezeket nem a tudásért vették az emberek hanem azért hogy elmondhatják nekem van neked nincs én jobb vagyok nálad kint amerikában meg ugye státusszimbólum mint itthon egy jó autó.

Azok az embereknél, ahol egy Apple cucc a státuszszimbólum, én nem tartom a kapcsolatot, mert gyökerek.
Mellesleg a tablet számomra egy felesleges dolog. Mindig van a közelemben egy számítógép, ha mindenképpen netezhetnékem van. Az pedig, hogy teszem azt útközben csak papírkönyvet tudok olvasni, nem olyan nagy katasztrófa.

Kinél milyenek az élethelyzetek.
Nintendo ds is azért vettem meg meg a psp-t is mert már kelett valami.
De mivel már nincs rá szükségem ezért eladom nálam már csak így megy a gépek jönnek mennek.Volt olyan hogy ugyanolyan gépet kétszer is vettem az évek során mert ugye az egyiket eladtam.
Tabletot soha nem akartam venni mert marhaságnak tartottam.
Most meg mégis veszek.Jól mondta egyébként az egyik fejes a microsoftnál hogy a jövő a tableté az asztali pc-k kora leáldozott.
Nyilván nem tűnnek el de egyre többen akarnak hordozható gépeket venni.

De itt ajó példa a vásárlásaimra.
Vettem egy playstation 2-őt 1 hónapja hogy majd jó lessz filmezni aztán eddig egy filmet se néztem meg meg nem is játszottam rajta.
Így inkább eladom és veszek helyette egy tv-box-ot vagy valamilyen multimédiás lejátszó dobozt a tv mellé.
Néztem dualcore-os androidos tv-box-kat jónak tűntek.
Rá kellett jönnöm, hogy az időutazás veszélyekkel jár. Így hát amint visszatértünk, elpusztítom a DeLoreant, és onnantól fogva az univerzum másik nagy rejtélyének kivizsgálására szentelem időm: a nőkre.

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2012.11.16. 11:32

Kinél milyenek az élethelyzetek.
Nintendo ds is azért vettem meg meg a psp-t is mert már kelett valami.
De mivel már nincs rá szükségem ezért eladom nálam már csak így megy a gépek jönnek mennek.Volt olyan hogy ugyanolyan gépet kétszer is vettem az évek során mert ugye az egyiket eladtam.
Tabletot soha nem akartam venni mert marhaságnak tartottam.
Most meg mégis veszek.Jól mondta egyébként az egyik fejes a microsoftnál hogy a jövő a tableté az asztali pc-k kora leáldozott.
Nyilván nem tűnnek el de egyre többen akarnak hordozható gépeket venni.

De itt ajó példa a vásárlásaimra.
Vettem egy playstation 2-őt 1 hónapja hogy majd jó lessz filmezni aztán eddig egy filmet se néztem meg meg nem is játszottam rajta.
Így inkább eladom és veszek helyette egy tv-box-ot vagy valamilyen multimédiás lejátszó dobozt a tv mellé.
Néztem dualcore-os androidos tv-box-kat jónak tűntek.

Nincs neked indokolatlanul sok pénzed? :D

Avatar
caputo
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2010.06.03. 18:53
Tartózkodási hely: Gyöngyöspata
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: caputo » 2012.11.16. 16:06

Kinél milyenek az élethelyzetek.
Nintendo ds is azért vettem meg meg a psp-t is mert már kelett valami.
De mivel már nincs rá szükségem ezért eladom nálam már csak így megy a gépek jönnek mennek.Volt olyan hogy ugyanolyan gépet kétszer is vettem az évek során mert ugye az egyiket eladtam.
Tabletot soha nem akartam venni mert marhaságnak tartottam.
Most meg mégis veszek.Jól mondta egyébként az egyik fejes a microsoftnál hogy a jövő a tableté az asztali pc-k kora leáldozott.
Nyilván nem tűnnek el de egyre többen akarnak hordozható gépeket venni.

De itt ajó példa a vásárlásaimra.
Vettem egy playstation 2-őt 1 hónapja hogy majd jó lessz filmezni aztán eddig egy filmet se néztem meg meg nem is játszottam rajta.
Így inkább eladom és veszek helyette egy tv-box-ot vagy valamilyen multimédiás lejátszó dobozt a tv mellé.
Néztem dualcore-os androidos tv-box-kat jónak tűntek.

Nincs neked indokolatlanul sok pénzed? :D

Hát nincs mivel vagyonőrként dolgozom nem keresek sokat de mivel szeretem a műszaki cuccokat ezért áldozok rá.
De hogy visszatérjek a kérdésed apropójára:
A tablet és a tv box nekem nem kerül semmibe.Így aztán megveszem.
Ezt úgy tekintem mint egy befektetést.
Ugyanis vettem annó egy nintendo ds gépet 10 e ft-ért.
Amit eladtam haszonnal abból a pénzből vettem egy nintendo dsi-t.
Azt megint haszonnal eladtam abból vettem egy psp-t.
Amit megint minimális haszonnal továbbadok ebből a pénzből veszem a psp-t.
Vagyis magyarra lefordítva csináltam hónapok alatt 10 e ft-ból 23 e ft-ot jó mi?
Azt már meg sem merem említeni hogy azt a 10-est antik könyvek és más cuccok bizniszelésének nyereségéből kerestem vagyis még az se volt kiadás.
A Ps2-t meg elcseréltem volt egy nintendo gamecubeom.
Úgyhogy minőségi csere volt az is főleg mivel 10 e ft értékű gépből csináltam 15-öt.
Rá kellett jönnöm, hogy az időutazás veszélyekkel jár. Így hát amint visszatértünk, elpusztítom a DeLoreant, és onnantól fogva az univerzum másik nagy rejtélyének kivizsgálására szentelem időm: a nőkre.

Avatar
Zeus SH
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.11.26. 14:47

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Zeus SH » 2012.11.28. 22:19

Na, bemutatkozott a windows 8...

Gondoltam tesztelek egyet, leszedtem a próbaverziót.
USB-ről telepítenék, elindul, majd reklamál hogy valami drivert szeretne. Satát, usb-t, bármi storage-et, maga sem tudja.... Van két vinyó meg egy SSD a gépben és SEMMIT nem lát belőlük... Tök vicces, a gyári driver cd nem jó neki, próbálgattam megetetni mindenféle hülye driverrel, a satán kívül már az usb-ét meg az alaplapét is odakínálgattam neki.

Igen, persze, "extra" dolog hogy sata3, de hát... könyörgöm, 2012 van, nehogy már egy ilyen sz*rság gondot okozzon, tavalyi az alaplap...
Próbáltam ide módban a vinyókat, az sem segít...

Egy vicc, komolyan mondom. Semmi különlegesség, egy középkategóriás itx alaplap három vinyóval és erre megfekszik rajta a win8 telepítője. :shock:
”Általános mozgósítást rendeltem el! Akinek nincs repülője, az legalább lőjön a levegőbe!”
Zapp Brannigen

Avatar
neodd
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2012.08.12. 19:20
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: neodd » 2012.11.28. 23:10

Na, bemutatkozott a windows 8...

Gondoltam tesztelek egyet, leszedtem a próbaverziót.
USB-ről telepítenék, elindul, majd reklamál hogy valami drivert szeretne. Satát, usb-t, bármi storage-et, maga sem tudja.... Van két vinyó meg egy SSD a gépben és SEMMIT nem lát belőlük... Tök vicces, a gyári driver cd nem jó neki, próbálgattam megetetni mindenféle hülye driverrel, a satán kívül már az usb-ét meg az alaplapét is odakínálgattam neki.

Igen, persze, "extra" dolog hogy sata3, de hát... könyörgöm, 2012 van, nehogy már egy ilyen sz*rság gondot okozzon, tavalyi az alaplap...
Próbáltam ide módban a vinyókat, az sem segít...

Egy vicc, komolyan mondom. Semmi különlegesség, egy középkategóriás itx alaplap három vinyóval és erre megfekszik rajta a win8 telepítője. :shock:
Én notebookra tettem fel, egyelőre elégedett vagyok vele. Főleg azzal, hogy gyorsabban bootol, mint az ubuntu (lényegében mintha hibernálásból ébresztenéd).
Tény, hogy nekem a hdd-kel nem volt semmi "bonyolult" dolog. :D


Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 35 vendég