Köszönöm!

Magyar Delorean Klub fóruma
csdani1982
Acélműves
Acélműves
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010.03.21. 08:32

Köszönöm!

HozzászólásSzerző: csdani1982 » 2010.03.21. 11:35

Sziasztok Kedves Delorean rajongók és tulajdonosok!
Gyerekkorom ót nagy rajongója vagyok a Vissza a jövőbe trilógiának, ennél fogva természetesen a benne szereplő Delorean-nak is. 2 évvel ezelőtt gyakorlatilag kizárólag azért mentem el Budapestre a tuning showra, mert hallottam, hogy ott ki lesz állítva egy ilyen autó és alig vártam, hogy élőben láthassam...Mondanom sem kell, nagyon tettszett és fülig ért a szám. Tegnap megint ellátogattunk a tuningshow-ra és mit ad isten, pontosan ott állt egy Delorean, ráadásul kordon nélkül. Le sem lehtett volna fogni, közelről látni akartam. Amire végképp nem számítottam, hogy valóra vált egy gyerekkori álmom, még bele is ülhettem!!!!!! Fantasztikus érzés volt, végig simogattam az autót, fülig ér a szám azóta is és megörökítendő, még egy fénykép is készült...
A nap további részében más már nem is érdekelt :) Úgy mentem el a Lambok és Ferrárik mellet, mintha út szélén parkoló Suzukik mellett sétáltam volna el... :)
Szóval ez úton szeretnék ezért az élményért köszönetet mondani annak a (szintén Delorean tulajdonos) srácnak, aki az autóra vigyázott. Mondta, hogy ez konkrétan nem az övé, de neki is van egy, láttam is az előbb a fotók között, a galériában, a mentőakció-s képek között. Ha jól emlékszem a kalapos srác volt és gondolom a képeken szereplő Delorean az Ő saját autója. Még egyszer köszönöm neki, hogy valóra váltotta egy kölyökkori álmom! Ha esetleg Ő is olvassa ezt a kis monológot, akkor annyi kérdésem lenne hozzá, hogy esetleg klubtalálkozón részt lehet-e venni, ahol akár egyszerre több Deloreannal is találkozhat az ember? Természetesen sajnos nekem nincs ilyen autóm, de örömmel emennék a találkozó(k)ra, hogy újra láthassam ezeket az különleges, ritka és csodaszép gépeket... :D
Köszönöm!
Csont Dániel
Füzesabony

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Köszönöm!

HozzászólásSzerző: Bopat » 2010.03.21. 11:47

Szia Dani

A srác akivel beszéltél a tegnap (kalapos :) itt Sidaries néven van..
Szerintem semmi akadálya hogy kijöhess a talikra, az enyém is jön nemsokára, ha akarsz látni egy roncsot, akkor hajrá. A nyár pedig nagyon sűrű lesz, biztosan lesz alkalmad találkozni velünk.

Egy képet tegyél már fel, mert én is ott voltam amikor valaki beleült és még dumáltunk is, lehet te voltál.



Sziasztok Kedves Delorean rajongók és tulajdonosok!
Gyerekkorom ót nagy rajongója vagyok a Vissza a jövőbe trilógiának, ennél fogva természetesen a benne szereplő Delorean-nak is. 2 évvel ezelőtt gyakorlatilag kizárólag azért mentem el Budapestre a tuning showra, mert hallottam, hogy ott ki lesz állítva egy ilyen autó és alig vártam, hogy élőben láthassam...Mondanom sem kell, nagyon tettszett és fülig ért a szám. Tegnap megint ellátogattunk a tuningshow-ra és mit ad isten, pontosan ott állt egy Delorean, ráadásul kordon nélkül. Le sem lehtett volna fogni, közelről látni akartam. Amire végképp nem számítottam, hogy valóra vált egy gyerekkori álmom, még bele is ülhettem!!!!!! Fantasztikus érzés volt, végig simogattam az autót, fülig ér a szám azóta is és megörökítendő, még egy fénykép is készült...
A nap további részében más már nem is érdekelt :) Úgy mentem el a Lambok és Ferrárik mellet, mintha út szélén parkoló Suzukik mellett sétáltam volna el... :)
Szóval ez úton szeretnék ezért az élményért köszönetet mondani annak a (szintén Delorean tulajdonos) srácnak, aki az autóra vigyázott. Mondta, hogy ez konkrétan nem az övé, de neki is van egy, láttam is az előbb a fotók között, a galériában, a mentőakció-s képek között. Ha jól emlékszem a kalapos srác volt és gondolom a képeken szereplő Delorean az Ő saját autója. Még egyszer köszönöm neki, hogy valóra váltotta egy kölyökkori álmom! Ha esetleg Ő is olvassa ezt a kis monológot, akkor annyi kérdésem lenne hozzá, hogy esetleg klubtalálkozón részt lehet-e venni, ahol akár egyszerre több Deloreannal is találkozhat az ember? Természetesen sajnos nekem nincs ilyen autóm, de örömmel emennék a találkozó(k)ra, hogy újra láthassam ezeket az különleges, ritka és csodaszép gépeket... :D
Köszönöm!
Csont Dániel
Füzesabony

zsiga40
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2009.09.27. 21:50

Re: Köszönöm!

HozzászólásSzerző: zsiga40 » 2010.03.21. 12:41

A kalap engem is érdekel!!! :arrow:

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Köszönöm!

HozzászólásSzerző: p-parker » 2010.03.21. 12:44

Szia Dani !Üdvözöllek a DeLorean szerelmesek klubjában !
Szerintem mindannyian hasonló érzéseket éltünk át az első "személyes találkozó " alkalmával az autóval !
Sajnos elég ritkán van alkalom a klubösszejövetelre ,de érdemes rászánni az időt !Az autó csodálatos minden egyes alkalommal ,legyen is az bármilyen állapotban (Bopat: :!: ) , és a társaság meg kifejezetten barátságos !

csdani1982
Acélműves
Acélműves
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010.03.21. 08:32

Re: Köszönöm!

HozzászólásSzerző: csdani1982 » 2010.03.21. 17:06

Természetesen érdekel egy még restaurálás előtti "roncs" is, jó látni, hogy miből indul ki és mivé lesz a befektett munka és persze pénz után egy egy autó, amiről már korábban lemondtak...Ahogy írtátok....rz az autó bármilyen állapotban is van, gyönyörű:)
Képet hamarosan teszek fel magamról....lehet, hogy velem beszéltél:)
Hasonló kalapom pedig nekem is van, több is, ha van akit ez érdekel, akkor megoldjuk :D:D:D:D
Üdv mindenkinek!
Dani
:)

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Köszönöm!

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2010.03.21. 22:00

Helló,
Örülök, hogy tetszett az autó, majd legközelebb megnézheted az enyémet is és szerintem még megyünk is egy kört. :)

A kalap engem is érdekel!!! :arrow:

Itt arra gondolt, hogy a delorean.hu biatorbágyi mentőakció című galériájában volt rajtam kalap. Nem sokkal előtte vettem és nagyon szeretem azóta is. Most, hogy nálad voltam, akkor vettem ki az autómból aztán el is vittem haza.

csdani1982
Acélműves
Acélműves
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010.03.21. 08:32

Re: Köszönöm!

HozzászólásSzerző: csdani1982 » 2010.03.22. 12:42

:)
Talán még emlékszel is rám....bár gondolom, hogy nem én voltam egyedül, aki tátott szájjal és üveges tekintettel meredt az autóra:) Majd teszek fel képet, csak már aktuálisan a tuning shown készült, autóban ülős képet szeretném felrakni, csak még arra sem volt időm, hogy feltegyem a képeket a gépre, mert meló van és a sulival is foglalkozom. (addig is ha van időd, az iwiw-en fent vagyok, Csont Dániel, Füzesabony....Hátha rámismersz:) Alig várom, hogy újra láthassam valamelyik, vagy konkrétan a Te Delorean-ed! És amit írtál....ha még tényleg összejönne, hogy egy kis kanyart vinnél is vele....vésővel kellene utána leütni a vigyort az arcomról...:)
Még egy dolog....gondolom itt minden tulajdonosnak konkrét beszerzési helye van alkatrész ügyileg, de ha esetleg mégis szükség van valamire talán tudok segíteni. Egy csapágyboltban dolgozom, csapágyakat(kerékcsapágyakat is), szimmeringeket, ékszíjakat, vez.mű szíjakat, szetteket, szén és bronzkeféket, gumigyűrűket(benzinállokat is), karmantyúkat (fékolajállokat is, egyedi méretre) árulok. Volt már rá példa, hogy különleges, főként veterán motorokhoz, autókhoz kerestek nálam alkatrészt, amire az autósbolok már nem tudtak mit mondani és be tudtuk szerezni. Nem reklámozni akarok, mert nem én vagyok a tulajdonos, csak egy alkalmazott vagyok, de ki tudja, hátha tudok segíteni és én is örülnék, ha egy Delorean tulajnak segíthetnék:)

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Köszönöm!

HozzászólásSzerző: Bopat » 2010.03.22. 12:50

Dani

Szerintem nekem szükségem lesz azokra a cuccokra amiket árulsz...

:)
Talán még emlékszel is rám....bár gondolom, hogy nem én voltam egyedül, aki tátott szájjal és üveges tekintettel meredt az autóra:) Majd teszek fel képet, csak már aktuálisan a tuning shown készült, autóban ülős képet szeretném felrakni, csak még arra sem volt időm, hogy feltegyem a képeket a gépre, mert meló van és a sulival is foglalkozom. (addig is ha van időd, az iwiw-en fent vagyok, Csont Dániel, Füzesabony....Hátha rámismersz:) Alig várom, hogy újra láthassam valamelyik, vagy konkrétan a Te Delorean-ed! És amit írtál....ha még tényleg összejönne, hogy egy kis kanyart vinnél is vele....vésővel kellene utána leütni a vigyort az arcomról...:)
Még egy dolog....gondolom itt minden tulajdonosnak konkrét beszerzési helye van alkatrész ügyileg, de ha esetleg mégis szükség van valamire talán tudok segíteni. Egy csapágyboltban dolgozom, csapágyakat(kerékcsapágyakat is), szimmeringeket, ékszíjakat, vez.mű szíjakat, szetteket, szén és bronzkeféket, gumigyűrűket(benzinállokat is), karmantyúkat (fékolajállokat is, egyedi méretre) árulok. Volt már rá példa, hogy különleges, főként veterán motorokhoz, autókhoz kerestek nálam alkatrészt, amire az autósbolok már nem tudtak mit mondani és be tudtuk szerezni. Nem reklámozni akarok, mert nem én vagyok a tulajdonos, csak egy alkalmazott vagyok, de ki tudja, hátha tudok segíteni és én is örülnék, ha egy Delorean tulajnak segíthetnék:)

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Köszönöm!

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2010.03.22. 13:22

:)
Talán még emlékszel is rám....bár gondolom, hogy nem én voltam egyedül, aki tátott szájjal és üveges tekintettel meredt az autóra:) Majd teszek fel képet, csak már aktuálisan a tuning shown készült, autóban ülős képet szeretném felrakni, csak még arra sem volt időm, hogy feltegyem a képeket a gépre, mert meló van és a sulival is foglalkozom. (addig is ha van időd, az iwiw-en fent vagyok, Csont Dániel, Füzesabony....Hátha rámismersz:) Alig várom, hogy újra láthassam valamelyik, vagy konkrétan a Te Delorean-ed! És amit írtál....ha még tényleg összejönne, hogy egy kis kanyart vinnél is vele....vésővel kellene utána leütni a vigyort az arcomról...:)
Még egy dolog....gondolom itt minden tulajdonosnak konkrét beszerzési helye van alkatrész ügyileg, de ha esetleg mégis szükség van valamire talán tudok segíteni. Egy csapágyboltban dolgozom, csapágyakat(kerékcsapágyakat is), szimmeringeket, ékszíjakat, vez.mű szíjakat, szetteket, szén és bronzkeféket, gumigyűrűket(benzinállokat is), karmantyúkat (fékolajállokat is, egyedi méretre) árulok. Volt már rá példa, hogy különleges, főként veterán motorokhoz, autókhoz kerestek nálam alkatrészt, amire az autósbolok már nem tudtak mit mondani és be tudtuk szerezni. Nem reklámozni akarok, mert nem én vagyok a tulajdonos, csak egy alkalmazott vagyok, de ki tudja, hátha tudok segíteni és én is örülnék, ha egy Delorean tulajnak segíthetnék:)

Emlékszem rád. :)
Általában Hollandiából minden alkatrész elég olcsón és hamar itt van, de persze biztos, hogy itthoni forrásból még olcsóbb lehetne. Lehet, hogy a váltómba egy szimmeringet majd kéne szerezni, mert kicsit még csöpög belőle az olaj. Ha majd találkozunk, akkor megbeszéljük. A Delorean elég szög műszakilag, alapvetően egy 30 éves Volvo vagy Renault az esetek nagy részében.

csdani1982
Acélműves
Acélműves
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010.03.21. 08:32

Re: Köszönöm!

HozzászólásSzerző: csdani1982 » 2010.03.22. 17:29

Keressetek bátran!

Sidaries!
Szimmering esetében általában inkább méretre van szükség, mert az esetek nagy többségében gyári cikkszám van rajtuk, amivel sajnos nem tudok mit kezdeni. De végeredményben megmérni rendzserint nem sokkal bonyolultabb, mint leolvasni a számot egy 20-30 éves alkatrészről:) Küldd el a méretet, ha ki van szedve és máris nézem mit tehetek (vagy gondolom, talán még fel is van írva neked a méret.) Váltóban leggyakrabban fémházas szimmeringek vannak, mi gumiházosak forgalmazunk, de nem egy esetben volt már, hogy pl Mercedes váltóba direkt a gumiházasat keresték, mert a gyári fémházas idő előtt megadta magát.
Örülök, hogy emlékszel rám, eléggé be voltam zsongva az autó miatt, talán azért voltam nehezebben felejthető:D

Bopat!
Írd meg mire lenne szükséged! Vezérlés szetteknél más a helyzet, mint szimmeringeknél, ott jobb a motor típusa. Mivel ezekben az autókban ha jól értem Volvo-Renault közös motor van, talán más autóba is került ez az erőforrás, ami az autó vezérlés katalógusok nagy részében megtalálható. Az Optibelt elég részletes. Talán még a Delorean is benne van, holnap megnézem. Kerékcsapágyaknál jó lehet a szám is és a méret alapján is be lehet azonosítani. Személy autóknál rendzserint két soros golyós, vagy kúpgörgős (duplán, kisebb+nagyobb párosításban). Más egyéb csapágy esetén szám is jó, de itt is gondot okozhat a cikkszám, ezért inkább a méret a hasznosabb és persze hogy milyen jellegű csapágyról van szó(golyós, kúpgörgős, nyomcsapágy, stb...) Ha jól emléxem, a segédszíjaitok, sima bordázott AVX profilú 10 mm széles szíjak, azok nem okoznak gondot.
Ha valaki érdeklődik, itt megteheti vagy keressen iwiw-en, vagy a legközvetlenebb telefonon:
Csont Dániel
06-70-367-01-87
Remélem tudok segíteni!

csdani1982
Acélműves
Acélműves
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010.03.21. 08:32

Re: Köszönöm!

HozzászólásSzerző: csdani1982 » 2010.03.22. 17:33

Egyébként ha szabad ilyet kérdezni egy fórumon, ki merre tengeti életét? Akad rajtam kívül, aki Heves megyében? :)

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Köszönöm!

HozzászólásSzerző: Bopat » 2010.03.22. 18:12

Egyébként ha szabad ilyet kérdezni egy fórumon, ki merre tengeti életét? Akad rajtam kívül, aki Heves megyében? :)
altalaban ott van a nevunk alatt a lakovarosunk...

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Köszönöm!

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2010.03.22. 19:39

Én Győrben hesszelek. Az alkatrészekről meg majd szólok, ha aktuális lesz. Előre is kösz!

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Alkatrész

HozzászólásSzerző: Bopat » 2010.03.22. 20:31

Ha aktuális lesz, szólok majd, nem tudom mi kell majd.

Avatar
kinderdmc
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2008.09.04. 22:04
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Köszönöm!

HozzászólásSzerző: kinderdmc » 2010.03.23. 20:26

Szia Dani üdvözöllek a klubban !Szinte minden új tag hasonló beköszöntő hozzászólást ír,mint Te, ami mindig felidézi bennem az első találkozást Delorean-el és a csapattal!Mint már parker barátunk írta, jók az autók és jó a csapat is. Azt még ha jól láttam nem írta senki,de a Tuningshow-n a Zsiga barátunk Delo-jában ültél,ami szintén átesett egy teljes újjászületésen.

Én ha nem is Heves megyében lakom,de közel hozzád ,Nógrád megye-Salgótarján,és van amikor Veszprémben.

Mindig mindannyian várjuk a találkozókat,mert ismét egy picit a magunkénak is érezhetjük a Sid , Zsiga és nemsokára Bopat barátunk Deloját! :arrow:
KiNDER DMC


Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég