Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

Magyar Delorean Klub fóruma
Avatar
Hannibal
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2008.10.01. 16:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: Hannibal » 2013.05.26. 08:22

Talán ebbe a topikba való beszámolóm tegnapi ausztriai kiruccanásomról.
Az esemény az évente egyszer, tavasszal megrendezésre kerülő kétnapos Oldtimer Messe, Tulln városában, ami Bécstől olyan 30 percre van, sietni nem érdemes, mert traffipax a környéken van pár.
A terület a Messegelände nevű, itthon a Hungexpohoz hasonlítható, de annál valamivel kisebb, VISZONT 100%-osan kihasznált, egy nap alatt teljesen bejárhatatlan, 25000 fedett és 60000 szabadtéri négyzetméterszámú hely.

Korai keléssel sikerült nyitás után fél órával érkeznem, 9-18-ig van nyitva. A civilek számára a parkolás már ekkor reménytelen, eddig ingyen, most már a közelben 3 eurós napi díjért lehet parkolni. Árkon-bokron-füvön-vízen, lekopogom, a rendőröket nem érdekli. Én egy kurzparkzone azaz elvileg fizetős lakónegyedi utcában álltam meg, talán hétvégén ott sem, minden esetre nem büntettek meg, legalábbis nem tudok róla :D A belépő idén 11 euróra nőtt 10-ről.

Ennyit a háttérinfókról, lássuk a lényeget tavaly előtt egy sem, tavaly 1 belső parkolós és egy külső parkolós Delót sikerült vadásznom, idén érdekesebb lett a helyzet...
2012:



folyt...

Avatar
Hannibal
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2008.10.01. 16:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: Hannibal » 2013.05.26. 08:40

...
Szóval mindjárt érkezéskor kiszúrtam a kerítésen keresztül egyet, leparkoltam, megvettem a jegyet, félrelöktem mindenkit és megnéztem, kivel van dolgom. Még nem láttam.

Látszólag valami rozsdamentes rendszámkerete volt elöl-hátul, jobb1 sárvédőben antenna, hátul krómvég, fekete belsős manuális, New Yorkból származik, Bécsbe való a rendszáma alapján, hátul rozsdamentes lemezkékből van kirakva az embléma a lökhárítón, a szálcsiszolás nem volt túl szép rajta.

Sajnos aztán mire mentem egy kört, eltűnt.
De ennél sokkal érdekesebb infó, hogy a VIN-je: SCEDT26T4BD007069, ezt Sidnek el is sms-eztem rögtön :)

folyt...

Avatar
Hannibal
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2008.10.01. 16:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: Hannibal » 2013.05.26. 09:01

...
Az imént említett autónál - minthogy ilyenkor több a magyar, mint bármi egyéb nemzetiségű, szintén beleneveltem nem egy emberekbe, hogy ez nem alumínium, sosem volt az. :) meg megpróbáltam népszerűsíteni a honlapot, majd kiderül..
Aztán odébb is álltam, mi járás-kelés közepette felfedeztem rokonságot a Porschéval is! Hehe.

Igen! Az a targa oszlop rozsdamentes acél :) Hát ennyi rokonságot találtam, na mindegy, viszont nem kellett sokat lépnem, mire hopp, még egy DMC! Azt hittem, megzavarodtam, de szerencsére mégsem. A két rendszám között csak a város betűje tér el, ez ugyanis Grazba való:

Ő egy szürke belsős szintén manuális, talán a sötétebb kerekekkel, SCEDT26T8CD011286 VIN-nel. Bordátlan csomagtértető emblémával.


Vin szerint ugye 1982-es.
folyt...

Avatar
Hannibal
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2008.10.01. 16:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: Hannibal » 2013.05.26. 09:41

...
Tudni kell, hogy 10 pavilon jellegű épület található a kiállításon, ebből 5 lényegi, a többiben étterem, rendezvények, alkatrészvásár és modellautó boltok kapnak helyet rend szerint. Ide vonatkozik, hogy 1:43 és 1:18 méretűekkel is találkoztam, meg persze az 1/24-es Wellyvel is, Sun Starból 49,90-es euró árat tudok mondani, ami 15000 Ft körül van és mindegyik féle megtalálható volt, kivéve az én arany színű modellemet. Több helyen is ez az ár jellemző, szóval nem feltétlenül ér meg érte többet adni, kivéve, ha SOS ajándéknak kell, de azt ki-ki maga tudja. Én továbbra is 10-12000 Ft körül tartom az árát, amit megadok érte. A kicsiknek sincs kevesebb ára, az 1:24-es az nagyon pótlólagos részletességű, de ahhoz képest 3000-3500 körül meg lehet kapni itthon.

Nem térek ki az egyéb autómárkákra, amiket a kiállításon láttam, mivel azon lenne nehezebb gondolkodnom, hogy mit NEM. Egyszerűen elképesztő, hogy milyen színes a paletta, 2-3 éves Tullni látogatással ki lehet meríteni a földkerekség összes gyártóját szinte. Megjegyezném, hogy az agyonültetett és rat-esített kocsik, főleg VW-k, a teszkótuningos audik-opelek és bmw-k sem voltak közel s távol sem a parkolóban, normális kinézetű és tuningos autók voltak láthatóak mindenfelé. Kár, hogy egy nap olyan rövid, mert a környék is teli van autókereskedésekkel, és méghozzá nem csak német autókkal. Na visszatérve a témához, mindenki emlékszik, hogy a közelmúlt találkozóira reménykedtünk Lotusban, Lurdyban egy újabb V8-as, amúgy semmi nem volt látható/hallható, Tullnban azonban elcsíptem ezt:

Lotus Esprit S2

Ahogy kóvályogtam, valahogy elkapta a fülemet egy hang, megrándult a nyakam, megfordult a lábam, és kattintottam. Ez lett belőle:

Arra tudok következteti a pixelek alapján, hogy ez a [BN DMC 12] rendszámú lehet, amiről a fekete oldalcsíkos 82-es tulaja is tett említést, mivel távozása közben őt legalább sikerült elcsípnem annak köszönhetően, hogy gyakorlatilag körbeparkolták és nem tudott távozni egykönnyen :D Egy őszes hajú tulajdonos, amolyan Zsiga forma, és egy lányának gondolható hölgyike voltak az autóban, majd miután várták a kiúthoz vezető megoldást, derítették ki, hogy jobb hátsó index az nincs.
Főleg Viktornak címezve néhány érdekesség: ausztriában nincs (vagy nekem legalábbis ezt mondta a fickó) klubja az autónak, csak a németeknél. Elmondtam neki, hogy honnan jöttem és emlékezett rá, hogy Komáromban látta a Delót. Elmondtam neki, hogy 2 van, hova valósiak, OT-s mindkettő. Ő itt említett Bédeni delót, szerintem a felső képen talán ez látható, mert biztos, hogy badeni (ahogy az is, amit az első posztban tettem közzé tavalyról), és ez is DMC 12 rendszámú, amit igen gyakorinak titulált. Nos, ez már nem kérdés :) Említettem neki a nehéz kuplungot, amin nagyon elcsodálkozott, majd beültetett az autójába, és azt kell mondjam, hogy teljesen normális, egy hétköznapi autóénál csak fél árnyalatnyival volt nehezebb nyomkodni, mint ahogy emlékszem, a tiedén. A beszélgetésünk itt rövidre zárult, mert sikerült kiutat találniuk, de nagyon jó fej volt, öröm volt látni rajta, hogy örül az érdeklődésnek :) Sajnos pont ekkor merült le az egyik fényképező a zsebemben, a másik meg a kocsiban volt, így a vin tábláról stb nem tudtam már képet csinálni :x

Volt pár Scirocco is, láttam egy szép, ám szürke, 82-es Camaro RS-t, hát az nyami volt, de ha az amcsi frontot akarom elemezni, akkor meg inkább ez volt a látványos, 1958 körülről, C1-es Corvette:

bef.köv...

Avatar
Hannibal
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2008.10.01. 16:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: Hannibal » 2013.05.26. 09:49

...
Három a magyar igazság és egy a ráadás alapon, az utolsó pavilonban megláttam a negyedik Delót aznap, ami kiírás szerint is restauráció alatt van, főleg a belvilágát jellemző módon:

A tábla szerint gondban voltak az évjárat meghatározásával, én azért biztosra mentem:

Tanulságos, de nekem kicsit sok ez a színvilág ide:


Hát, röviden ennyi. A kiállítás ma is tart, aki tud repülni, vagy ha nem is, de jövőre nem érdemes kihagynia, én is biztosan megyek, mert ezzel a beszámolóval semmit sem mutattam, kivéve közös érdeklődésünk alanyát. :)

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2013.05.26. 16:16

Én is azt akartam kérni, hogy majd a blogra írjad meg. Megvan ez egészben? Mert akkor kiraknám oda is valamikor.
A DMC-12 rendszámú Deloreanekről tudok. Münchenben beszéltem a tulajokkal és azt mondták, hogy három ilyen rendszámú autó van, mindegyik más tartományban. A klub pedig létezik is meg nem is. Az oldaluk megvan még, de a jelszót meg mindent régen elfelejtettek hozzá, nem használják, nem frissítik.
A kuplung meg érdekes. Azokban amikben én próbáltam, inkább az enyémhez volt hasonlatos. Szerintem érdekes lenne letesztelni egymás után is.

Avatar
Hannibal
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2008.10.01. 16:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: Hannibal » 2013.05.26. 16:46

Én is azt akartam kérni, hogy majd a blogra írjad meg. Megvan ez egészben? Mert akkor kiraknám oda is valamikor.
A DMC-12 rendszámú Deloreanekről tudok. Münchenben beszéltem a tulajokkal és azt mondták, hogy három ilyen rendszámú autó van, mindegyik más tartományban. A klub pedig létezik is meg nem is. Az oldaluk megvan még, de a jelszót meg mindent régen elfelejtettek hozzá, nem használják, nem frissítik.
A kuplung meg érdekes. Azokban amikben én próbáltam, inkább az enyémhez volt hasonlatos. Szerintem érdekes lenne letesztelni egymás után is.

Nos, köszi, mehet persze a blogra, de nincs meg egyben, szal ctrl+c ctrl+v, képek kiment, megcsinálhatom, hogy berakom wordbe és elmailezem az eredeti nagy képekkel, de nem biztos, hogy volna értelme. majd döntsd el :)
Most még emlékszem a kuplungra, de mire eljutok oda, hogy megint a tiédben megnyomjam, már lehet hogy elfelejtem. de tényleg ahogy emlékszem a tiédre, van különbség!

amit a klubról stb stb írtok, az érdekes. nos, ha 3 DMC 12 rendszámú DMC-12 van, akkor ez a 3 lehet, de így eszerint szerintem azért több is kell már legyen. elég sok tartomány és ezáltal rendszámkezdet van, úgyhogy nem tartom kizártnak.
hogy nem odavalósi az autó ahova a rendszám szól, az persze, szintén előfordulhat, nincs is jelentősége. csak kár, hogy a harmadikról lecsúsztam, amúgy az tuti hogy az utcán állt valahol és ezért nem láttam. na ha már posztoltam, akkor még egy kép :D

hopp, némi gúgül: http://www.deloreans.de/download/file.p ... e2a13ff8ef ez a negyedik már akkor :))

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2013.05.28. 09:58

Minimális szerkesztéssel holnap érkezik a blogra az osztrák találkozós bejegyzés.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: Bopat » 2015.04.30. 21:35

Ha valakit érdekel, új post a rallyról


Avatar
Szabi
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 751
Csatlakozott: 2013.11.23. 11:27

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: Szabi » 2015.05.01. 20:36

Ha valakit érdekel, új post a rallyról

700 EUR fölött egy főnek a vízum? Sokba lesz neked az Asszony :)
Én párszor voltam Moszkvában céges ügyben, mindig pont annyi napra adták a vízumot, ahogy a repülőjegyeim szóltak. Nehogy már tovább maradjon a hülye és költse a pénzét...

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: Bopat » 2015.05.03. 20:06

Bopat! Mennyiért tennél fel a kocsira egy mymarket.hu feliratot?

Ez az oldal, amiről az Outletben beszéltünk, hogy még nincs forgalma - minimális pénzt tudok fizetni, igazi szponzor nem tudok lenni, mert nincs pénze a Bt-nek, ami az oldalt futtatja.
Küldj üzenetet megbeszéljük.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Mongol rally

HozzászólásSzerző: Bopat » 2015.05.04. 20:30

Ez lesz az útvonal


Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: Bopat » 2015.09.06. 21:57

Ha esetleg érdekel valakit, itt vannak a beszámolók


Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2015.09.07. 11:13

Ha esetleg érdekel valakit, itt vannak a beszámolók



Eddig is néztem. Fura helyek ezek.


Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 35 vendég