Műszaki kérdések

Magyar Delorean Klub fóruma
Avatar
Szabi
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 751
Csatlakozott: 2013.11.23. 11:27

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Szabi » 2015.04.26. 19:19

Aztaqrta! Gondolom, új volt a szíj, nem az eredeti. Tényleg hívhattál volna minket, nekem ékszíjam és új víztartályom is van a garázsban, még nem volt időm beszerelni. Ezek után ott fogom tartani a Delóban, hátha velem is megtörténik ez.

Magyarországon ezerből 999 esetben a szlovák rendszámú drága kocsi egy adócsaló magyar ügyeskedőé vagy maffiózóé, ezért nem állt meg senki. Pech, hogy Te vagy az egy ezrelék, és a többiek miatt szívtál.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Bopat » 2015.04.27. 10:21

Örülök hogy hazaértél.

Nem lehetne ezt megszuntetni, mármint ezt a korlátozást?

Nem. Mert akkor mindenki nekiállna 5 megás képekkel telepakolni a fórumot és pár hónap alatt elfogyna a tárhely.
De hisz ezt simán meg lehet oldani, sima méretezéssel, azaz automatikusan alakitsa at a megadott méretre.
Sokszor van az hogy befér a kép a megadott nagyságba, de mivel pluszban a kép szélessége és magassága is maximált ott mindig elakadok.
Sokszor van hogy mobilról kellene valamit feltölteni és lehetetlen.
Olyan nagy dolog ezt megoldani Zsolt?
Sehol nem láttam még ilyen korlátozást.

A szerver kinél van Sid? Nálad?
Ha gond a méret szólj és bepótolok, vegyél nagyobb merevlemezt. Ne ezen szarakodjunk már.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Bopat » 2015.04.27. 10:22

A tegnapi hazaeresem kemény volt. Éjfél lett mire hazaertem.
Vác után az emelkedőn elszakadt az ekszij.
Töltés nyistá.
Az meg hagyján de a vizpumpat is emiatt leallt és azonnal brutal módon felforrt a víz.
A szar műanyag tartály megadta magát és kilyukadt.
A kocsi hátulja tiszta vizes lett.
Ami viszont bánt, hogy senki nem állt meg segíteni.
Senki.
Kb 1 órát álltam ott az út szélén.
volt egy kis vizem azt belenyomtam és a 2 km re lévő KutiG mentem. De már forrt a víz a lejtőn motor nélkül mentem.
Utána hívtam otthonról automentot és 6 órás út után hazaertem.
Ami jó hogy csak a tartály és az ekszijat kell cserélni. Motor ok.

Nagyon sajnálom! Hívhattál volna... Felső-Gödön lakom, onnan 4-5 kilomérerre. Mentem volna segíteni. A szomszédomban pedig van tréler.

Nem tudtam, hivtam a váci ismerősömet is, de nem vette fel.
Aztán úgy döntöttem hogy inkább otthonról hivok, mert tényleg nem volt kitl segitséget kérjek.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Bopat » 2015.04.27. 10:26

Örülök hogy hazaértél.

Nem lehetne ezt megszuntetni, mármint ezt a korlátozást?

Nem. Mert akkor mindenki nekiállna 5 megás képekkel telepakolni a fórumot és pár hónap alatt elfogyna a tárhely.
Javaslom a -ra feltölteni képetek, videókat, nekem adtak akciósan 50 GB, (azaz ötven!) szabad tárhelyet ingyen.
Onnan egyzerű a linkelés is, mobil eszközről, alkalmazásból és pécéről is lehet feltölteni/letölteni. Utána meg a hozzászólásban beágyazva jelenik meg a kép.

Nagy szerencse, hogy a motornak nem lett baja!

Zsolt ugye viccelsz?
Mobilról ilyenekkel szarakodjon az ember?
Örülök hogy be tudom irni a szöveget ide a fórumba, nemhogy valahova feltöltsem, onnan copy paste anyámkinja.
Csak én érzem úgy hogy ez kicsit kinos és körülményes?
Mennyibe kerül 1 tb hdd? 50-60EUR? Megveszem és tegyétek be kérlek, ne szarakodjunk már!
Rendben?
Szóljatok kinek küldjem a csomagot.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Bopat » 2015.04.27. 10:32

Aztaqrta! Gondolom, új volt a szíj, nem az eredeti. Tényleg hívhattál volna minket, nekem ékszíjam és új víztartályom is van a garázsban, még nem volt időm beszerelni. Ezek után ott fogom tartani a Delóban, hátha velem is megtörténik ez.

Magyarországon ezerből 999 esetben a szlovák rendszámú drága kocsi egy adócsaló magyar ügyeskedőé vagy maffiózóé, ezért nem állt meg senki. Pech, hogy Te vagy az egy ezrelék, és a többiek miatt szívtál.
Új volt, de eredeti, Edtől vettem
Az eredeti viszont nagyon vékony volt, ott vibrált pedig meg volt feszitve rendesen.
Nem tetszett, ezért lecseréltem. Pechemre a másikat,a rövidebbet nem cseréltem le.
Ehh ha tudtam volna hogy van neked, hivtalak volna.
Csak Sid jutott eszembe, de akkor már a parkolóban voltam Rétság központjában.

Én hülye nem jöttem rá hogy az ékszij a vizpumpát is hajtja, a tréleres mondta hogy mit akarok, ékszij nélkül azonnal forr a viz...

Amúgy gondoltam arra hogy SK rsz miatt nem állnak meg, bár ez sárga kicsi stb. Úgy álltam hogy eltakarjam a rendszámot, s lóbáltam az üres flaskát... de senki, még nem is lassitottak.

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2015.04.27. 10:33

De hisz ezt simán meg lehet oldani, sima méretezéssel, azaz automatikusan alakitsa at a megadott méretre.
Sokszor van az hogy befér a kép a megadott nagyságba, de mivel pluszban a kép szélessége és magassága is maximált ott mindig elakadok.
Sokszor van hogy mobilról kellene valamit feltölteni és lehetetlen.
Olyan nagy dolog ezt megoldani Zsolt?
Sehol nem láttam még ilyen korlátozást.

A szerver kinél van Sid? Nálad?
Ha gond a méret szólj és bepótolok, vegyél nagyobb merevlemezt. Ne ezen szarakodjunk már.

Az a baj, hogy az elmélet amiről te beszélsz. A gyakorlat meg az, hogy mindenki leszarná a képméretet. Jelenleg 1G tárhelyünk van a Yegonnál, amit még te ajánlottál.
Ebből most 700 megát használunk, a maradék 300 elég még egy-két évre. Aztán úgyis ritkítani kell vagy többre előfizetni.
Nekem eddig még soha nem volt bajom ezzel, szerintem egyelőre felesleges a bővítés. Bár ha másoknál is felmerül az igény, akkor természetesen lebeszélem velük.

És szerintem csak te érzed ezt kínosnak.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Bopat » 2015.04.27. 10:35

De hisz ezt simán meg lehet oldani, sima méretezéssel, azaz automatikusan alakitsa at a megadott méretre.
Sokszor van az hogy befér a kép a megadott nagyságba, de mivel pluszban a kép szélessége és magassága is maximált ott mindig elakadok.
Sokszor van hogy mobilról kellene valamit feltölteni és lehetetlen.
Olyan nagy dolog ezt megoldani Zsolt?
Sehol nem láttam még ilyen korlátozást.

A szerver kinél van Sid? Nálad?
Ha gond a méret szólj és bepótolok, vegyél nagyobb merevlemezt. Ne ezen szarakodjunk már.

Az a baj, hogy az elmélet amiről te beszélsz. A gyakorlat meg az, hogy mindenki leszarná a képméretet. Jelenleg 1G tárhelyünk van a Yegonnál, amit még te ajánlottál.
Ebből most 700 megát használunk, a maradék 300 elég még egy-két évre. Aztán úgyis ritkítani kell vagy többre előfizetni.
Nekem eddig még soha nem volt bajom ezzel, szerintem egyelőre felesleges a bővítés. Bár ha másoknál is felmerül az igény, akkor természetesen lebeszélem velük.

És szerintem csak te érzed ezt kínosnak.

Akkor jó, megbeszélem velük és kifizetem a korlátlan csomagot, ami 7 eur per ho
rendben?

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2015.04.27. 10:39

Mondjuk igazad lehet, hogy 5 év alatt már más csomagok is lehetnek. :)
Akkor mivel te úgyis könnyebben megérteted magad velük, légyszi dumáljad ezt le! Aztán a számlát nyugodtan küldhetik hozzám. És majd valamikor rendezek egy gyűjtést az oldal fenntartására. Eddig én fizettem, de ha beszáll más is, az jó dolog. Igaz, nem olyan drága.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Bopat » 2015.04.27. 11:07

Mondjuk igazad lehet, hogy 5 év alatt már más csomagok is lehetnek. :)
Akkor mivel te úgyis könnyebben megérteted magad velük, légyszi dumáljad ezt le! Aztán a számlát nyugodtan küldhetik hozzám. És majd valamikor rendezek egy gyűjtést az oldal fenntartására. Eddig én fizettem, de ha beszáll más is, az jó dolog. Igaz, nem olyan drága.
Irtam nekik.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Bopat » 2015.04.27. 11:08

Pár kép

Kép
Itt látszik, hogy pont annál a tartó műanyagnál tört el.

Kép

Kép

Kép

Ami még vicces, bár akkor nem éreztem úgy, hogy a határnál megállitottak a vámosok.
Ki kellett nyitnom az autót és megnézték, mert nem tudták elképzelni mi az a két csomag. Kempingszék volt benne.
Kérdezte hogy esik az eső MOn? ( autó hátulja totál vizes volt a hűtőviztől.)
Mondom igen te nagyokos, azért hozatom haza tréleren az autót... ehh.

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2015.04.27. 12:10

Mondjuk igazad lehet, hogy 5 év alatt már más csomagok is lehetnek. :)
Akkor mivel te úgyis könnyebben megérteted magad velük, légyszi dumáljad ezt le! Aztán a számlát nyugodtan küldhetik hozzám. És majd valamikor rendezek egy gyűjtést az oldal fenntartására. Eddig én fizettem, de ha beszáll más is, az jó dolog. Igaz, nem olyan drága.
Irtam nekik.
Részemről ok, ha megvan a dolog meg a közös döntés,
akkor természetesen visszaállíthatjuk a feltölthető képek méretét az eredeti alapbeállításokra.

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: p-parker » 2015.04.27. 18:07

Ami még vicces, bár akkor nem éreztem úgy, hogy a határnál megállitottak a vámosok.
Ki kellett nyitnom az autót és megnézték, mert nem tudták elképzelni mi az a két csomag. Kempingszék volt benne.
Kérdezte hogy esik az eső MOn? ( autó hátulja totál vizes volt a hűtőviztől.)
Mondom igen te nagyokos, azért hozatom haza tréleren az autót... ehh.
Nagyon sajnálom a technikai gondokat ,Bopat ,bár az én pofám is ég az autóstársadalmunk nevében is ,amiért segítségnyújtás nélkül továbbmentek !:(
Egyébként érdemes az autóban tartani egy női harisnyát ,hiszen ilyen esetben is segítségre lehet ! ;) Ha mást nem is de a vízkeverőt üzemeltetni lehet a segítségével a főtengelyről .
Egyébként érdekes dolog ez ,hiszen annak idején nekem is gondjaim akadtak a ladánál az ékszíjjal amikor jöttem haza az első DCM találkozómról . Viszont én haza értem gond- és ékszíj nélkül ....

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Bopat » 2015.04.27. 20:08

Ami még vicces, bár akkor nem éreztem úgy, hogy a határnál megállitottak a vámosok.
Ki kellett nyitnom az autót és megnézték, mert nem tudták elképzelni mi az a két csomag. Kempingszék volt benne.
Kérdezte hogy esik az eső MOn? ( autó hátulja totál vizes volt a hűtőviztől.)
Mondom igen te nagyokos, azért hozatom haza tréleren az autót... ehh.
Nagyon sajnálom a technikai gondokat ,Bopat ,bár az én pofám is ég az autóstársadalmunk nevében is ,amiért segítségnyújtás nélkül továbbmentek !:(
Egyébként érdemes az autóban tartani egy női harisnyát ,hiszen ilyen esetben is segítségre lehet ! ;) Ha mást nem is de a vízkeverőt üzemeltetni lehet a segítségével a főtengelyről .
Egyébként érdekes dolog ez ,hiszen annak idején nekem is gondjaim akadtak a ladánál az ékszíjjal amikor jöttem haza az első DCM találkozómról . Viszont én haza értem gond- és ékszíj nélkül ....
Ez az ékszij hajtja a generátort és a vizpumpát is, azaz eléggé komplikált lett volna ott manipulálni. Se szerszám, se viz, semmi.
Mindegy. most veszek szélesebbet, erősebbet 2 darabot, hogy legyen tartalékba.

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: p-parker » 2015.04.27. 20:13

Tudom !Ezért jó a harisnya mert annak felhelyezéséhez nem kell semmilyen szerszám : csak kifeszíti az ember és csomót köt rá .Ideiglenesen megteszi .

Avatar
Szabi
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 751
Csatlakozott: 2013.11.23. 11:27

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Szabi » 2015.04.28. 19:27

Skacok, hogy a jó %+"! édesanyjába jön ki a helyéről egy ilyen izzó? A tekerd balra, tekerd jobbra illetve húzzad javaslatok sokféle tevékenységre igazak lehetnek, de konkrétan ennek az izzónak a kiszedésére nem.


Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 35 vendég